NHL: Hat-trick Kopitara w Nowym Jorku

Los Angeles Kings po szalonej końcówce pokonali faworyzowaną ekipę New York Rangers 5:4. Swoje pierwszego hat-tricka w obecnym sezonie skompletował Anze Kopitar.

Rafał Lichowicz
AFP / Bruce Bennett

27-letni napastnik Los Angeles Kings, Anze Kopitar czekał na swojego kolejnego gola od 17 stycznia. W Nowym Jorku okazał się bohaterem swojego zespołu. Pierwsze trafienie zaliczył już w 33 sekundzie gry.

Gola dołożył także w drugiej i trzeciej tercji. Ostatni zdobyty w końcowych sekundach gry dał gościom remis. W dogrywce o zwycięstwie Kings przesądził Tanner Pearson.

Podobne emocje przeżywali kibice zgromadzeni w Amalie Arena w Tampie, gdzie "Byskawice" pokonały również po dogrywce Nashville Predators 4:3. Bohaterem gospodarzy był Steven Stamkos. Środkowy z Kanady wyrównał stan meczu na 27 sekund przed końcem trzeciej tercji, a w dodatkowym czasie gry dołożył asystę przy akcji bramkowej Tylera Johnsona.

Rzuty karne zdecydowały o zwycięstwie Pittsburgh Penguins nad Carolina Hurricanes 2:1. W drużynie zwycięzców świetną partię rozegrał Marc-Andre Fleury, który obronił 29 strzałów na bramkę. Karnego na wagę zwycięstwa zdobył w trzeciej serii Kris Letang.

Dogrywka nie przyniosła także rozstrzygnięcia w Detroit, gdzie miejscowi Wings ulegli po karnych z Colorado Avalanche 2:3. Goście przerwali tym samym serię trzech domowych zwycięstw zespołu z Joe Luis Arena.