PHL: Faworyci coraz bliżej półfinałów

Wszystkie pary ćwierćfinałowe Polskiej Hokej Ligi są blisko ostatecznych rostrzygnięć. Po drugiej fazie gier zwycięstwa do awansu potrzebują zespoły z Krakowa, Tych, Nowego Targu i Sanoka.

Rafał Lichowicz

Więcej litości mieli dla swoich rywali hokeiści Cracovii, którzy po zwycięstwie w pierwszym meczu 12:1, tym razem wbili "ledwie" cztery gole zespołowi z Opola. Dwa z nich były autorstwa Pawła Kucewicza. Białorusin polskiego pochodzenia pokonywał bramkarza Orlika w pierwszej i drugiej tercji.

Identycznym wynikiem zakończył się mecz w Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu, gdzie Podhale  pokonało po raz drugi Unię Oświęcim. Gospodarze rostrzygnęli szybko sprawę wygrywając w pierwszej tercji 3:0 po golach Krzysztofa Zapały, Bartłomieja Neupauera i Bryana McGregora.

W drugiej nowotarżanie wygrali 1:0 po golu Patryka Wronki. Unia była lepsza jedynie w ostatniej tercji, lecz trafienie Wojtarowicza okazało się jedynie golem honorowym.

Jednego zwycięstwa do awansu potrzebują także hokeiści GKS-u Tychy, którzy w drugim meczu śląskiego ćwierćfinału pokonali Polonię Bytom 4:2.

Coraz mniej szans na awans ma inna ekipa z Górnego Śląska - JKH GKS Jastrzębie. Gospodarze przegrali juz drugie spotkanie w hali Jastor z zespołem Ciarko PBS Bank Sanok. Bohaterem przyjezdnych był Michael Cichy. Najlepiej punktujący sezonu zasadniczego zdobył dwa gole i miał jedną asystę.