PHL: Pierwsze półfinały dla Cracovii i GKS-u

GKS Tychy rozgromił przed własną publicznością TatrySki Podhale Nowy Targ 5:1 w pierwszym meczu półfinału Polskiej Hokej Ligi. W drugiej parze Cracovia po zaciętym spotkaniu wygrała z Ciarko PBS Bank Sanok.

Rafał Lichowicz

Mecz na Stadionie Zimowym w Tychach rozpoczął się zaskakująco od bramki Patryka Wronki dla przyjezdnych z Nowego Targu. Jak się później okazało było to honorowe trafienie zespołu z Podhala.

Hokeiści GKS-u Tychy wzięli się za odrabianie strat w drugiej tercji po zakończeniu której prowadzili już 2:1. W ostatniej trzeciej czescy stranieri - Michael Kolarz, Jaroslav Hertl i Josef Vitek ustalili wynik na 5:1.

Ogromną dramaturgię przyniósł pierwszy meczu półfinału Cracovia - Ciarko Sanok, w którym kibice oglądali aż dwanaście goli! W pierwszej tercji "Pasy" wygrały 3:2 mimo tego, iż po 10 minutach to goście prowadzili 2:0 po golach Strzyżowskiego i Cichego.

Krakowianie uspokoili mecz w drugiej części po kolejnych bramkach Petra Sinagla i Krystiana Dziubińskiego (10. gol w play-off). Ciarko odpowiedziało tylko trafieniem Alexa Szczechury. Trzecia tercja zakończona remisem pozwoliła Cracovii zapisać na swoim koncie pierwsze zwycięstwo w półfinale play-off.