PHL: Remis w finale dzięki świetnym Czechom

GKS Tychy pokonał Comarch Cracovię 6:3 w czwarty meczu finałowym Polskiej Hokej Ligi. Do zwycięstwa Tyszan walnie przyczynili się Josef Vitek i Martin Vozdecky.

Rafał Lichowicz
PAP/EPA

Tyszanie wyszli na prowadzenie po minucie gry za sprawą Filipa Komorskiego. Przy golu Polaka asystowali Josef Vitek i Martin Vozdecky, którzy dali prawdziwy popis gry dopiero w dalszej części meczu.

Cracovia wyrównała jeszcze w pierwszej części meczu po trafieniu Macieja Urbanowicza. W drugiej tercji Tyszanie byli jednak zabójczo skuteczni. Trio Komorski - Vitek - Vozdecki zdobyło trzy kolejne gole, przybliżając mistrzów Polski do remisu w serii finałowej.

Nadzieję Cracovii wrócił gol na Marka Wróbla na początku trzeciej tercji. Niecałą minutę później był jednak 5:2 po trafieniu Michała Woźnicy. Pretendenci do tytułu ukuli mistrza jeszcze raz podczas gry w przewadze i golu Macieja Kruczka. W końcówce zespół z Tych wykorzystał zejście z tafli bramkarza Cracovii.