NHL Play Off: Predators z kompletem w Anaheim

Drużyna Nashville Predators po dwóch wyjazdowych zwycięstwach z Anaheim Ducks objęła prowadzenie w serii 2-0. Pierwszą wygraną w tegorocznych play off odnieśli z kolei Detroit Red Wings.

Rafał Lichowicz
AFP

Predators, podobnie jak dwa dni wcześniej, rozprawili się z Anaheim Ducks w stosunku 3:2. Identycznie jak w pierwszym meczu, do wygranej przyczynił się doskonały występ Filipa Forsberga.

Szwed tym razem nie zdobył ostatniego gola, lecz zapisał na swoim koncie dwie asysty w decydującej drugiej tercji meczu wygranej przez gości z Nashville 2:0.

W serii do czterech zwycięstw Predators prowadzą już 2-0. Takie wejście w play off zdarzyło się zespołowi z Tennessee po raz pierwszy w historii.

Losy serii próbują odwrócić Detroit Red Wings, którzy po dwóch wyjazdowych porażkach w Tampie pokonali "Błyskawice" w Joe Luis Arena 2:0. Pierwszego w karierze gola w play off zdobył Andreas Athanasiou, a drugą bramkę dla "Czerwonych skrzydeł" dołożył Henrik Zetterberg.

Najbardziej efektowną parą pierwszej rundy play off pozostają NY Islanders i Florida Panthers. W trzecim meczu tych zespołów padło aż siedem goli. Jedną bramkę więcej zdobyli Nowojorczycy, którzy objęli prowadzenie w serii 2-1.

"Pantery " jeszcze w połowie meczu były w komfortowym położeniu prowadząc 3:1 po golach Reilly Smitha, Aleksandra Barkova i Nickiego Bjugstada. Zespół gospodarzy rozpoczął jednak szaloną pogoń i po trafieniach Shane'a Prince'a i Fransa Nielsena doprowadził do dogrywki.

W doliczonym czasie gry o pierwszej wygranej Islanders w Barclays Center przesądził Thomas Hickey.