NHL Play Off: Mistrzowie polegli u siebie

Od porażki rozpoczęli występy przed własną publicznością w pierwszej rundzie play off broniący tytułu Chicago Blackhawks. Po świetniej trzeciej tercji zwycięstwo w United Center odnieśli St. Louis Blues.

Rafał Lichowicz
AFP

Pierwsza tercja trzeciego meczu serii Blackhawks-Blues zakończyła się remisem 1:1. Obie ekipy strzeliły po bramce w momencie gry w przewadze. W drugiej minucie osłabienie rywala strzałem z dystansu wykorzystał Brent Seabrook. Dziesięć minut później w podobnych okoliczności do siatki gospodarzy trafił Colton Parayko.

W drugiej części meczu oba zespoły częściej uderzały na bramkę, lecz przyniosło to ledwie jednego gola. Akcję Chicago już w drugiej minucie wykorzystał Artem Anisimov z podania swojego rodaka Artemiego Panarina.

Po akcji Rosjan ścianą dla mistrzów okazał się bramkarz Blues Brian Elliot. W całym meczu golkiper "Bluesmenów" wybronił 44 strzały - najwięcej w pierwszej rundzie play off.

Goście nie martwiąc się o własna bramkę ruszyli do ataków w trzeciej tercji. Napierw za sprawą Patrika Berglunda wyrównali stan meczu, a w 14 minucie zespołową akcję na 3:2 wykończył Jaden Schwartz.

W serii do czterech zwycięstw St. Louis prowadzą 2-1. Czwarty mecz serii również w United Center zaplanowano na wtorek.