NHL: 44 obrony Neuvirtha zatrzymały Capitals!

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP /  /
AFP / /

Philadelphia Flyers drugi raz z rzędu uszła z życie w pierwszej rundzie play off pokonując niespodziewanie na wyjeździe faworyzowanych Washington Capitals. Awans do półfinału konferencji zapewnili sobie z kolei San Jose Sharks.

Washington Capitals polegli przed własną publicznością z Philadelpfia Flyers 0:2 głównie dzięki świetnej postawie Michala Neuvirtha. Czech, który jest byłym graczem stołecznego zespołu, wybronił aż 44 strzały!

Zwycięstwo Flyers zapewnili Ryan White i Chris VandeVelde. Ekipa z Filadelfii już w drugim kolejnym meczu ucieka "ze stryczka" doprowadzając w serii do wyniku 3-2 dla Capitals. Spotkanie numer sześć obu zespołów zaplanowano na niedzielę.

Dwóch dogrywek potrzebowali New York Islanders, aby pokonać Florida Panthers w piątym starciu obu zespołów. Zwycięstwo zapewnił nowojorczykom gol Alana Quine'a w 36 minucie dodatkowego czasu gry.

Pantery miały wcześniej świetną okazję do rozstrzygnięcia meczu, ale z karnego pomylił się Aleksander Barkov. W bramce Islanders zaś dwoił się i troił Thomas Greiss, który zatrzymał 47 z 48 strzałów gospodarzy.

W walce o awans do kolejnej rundy play off pozostają Minnesota Wild, którzy za sprawą Mikko Koivu pokonali po dogrywce Dallas Stars 5:4. Fiński atakujący najpierw doprowadził do wyrównania na trzy minuty przed końcem trzeciej tercji, a w piątej minucie dogrywki ugodził gospodarzy po raz drugi.

Szalony przebieg miał mecz w hali Staples Center, gdzie miejscowi Los Angeles Kings ulegli San Jose Sharks 3:6 i pożegnali się z walką o puchar Stanleya już w pierwszej rundzie play off.

San Jose Sharks jako drugi zespół obok Tampa Bay Lightning mogli świętować awans do półfinału play off

Goście z San Jose po 24 minutach gry prowadzili już 3:0 po golach Joonasa Donskoia, Chrisa Tierneya i Matta Nieto. Królowie wrócili jednak do gry jeszcze w drugiej tercji po celnych strzałach Anze Kopitara, Jeffa Cartera i Krisa Versteega.

W trzeciej tercji Rekiny rozprawiły się ostatecznie z Kings strzelając kolejne trzy gole za sprawą ponownie Donskoia, Joe Pavelskiego oraz Melkera Karlssona. Sharks awansując do półfinału zrewanżowali się Kings za porażkę w pierwszej rundzie play off w sezonie 2013/2014.