MŚ w hokeju: Kanonada strzelecka w meczu Rosjan

Na zakończenie czwartej kolejki spotkań w mistrzostwach świata w hokeju na lodzie Rosjanie, gospodarze zawodów, rozbili 10:1 Duńczyków. W drugim pojedynku Kanadyjczycy 5:2 pokonali Niemców.

Szymon Łożyński
AFP

Dokończenie czwartej serii spotkań rozpoczęło się od pojedynków reprezentacji Czech z Norwegią oraz USA z Francją. W obu meczach łącznie padło 11 bramek. Czesi rozgromili Norwegów 7:0, a Amerykanie pewnie uporali się z Trójkolorowymi 4:0.

Z wieczornych spotkań tylko jedno przyniosło emocje. Starcie pomiędzy Kanadyjczykami i Niemcami rozstrzygnęło się w trzeciej tercji, wygranej przez hokeistów z kraju Klonowego Liścia 3:0. Po 40 minutach gry na tablicy świetlnej widniał wynik 2:2. Wiatr w żagle zaczynają natomiast łapać gospodarze mistrzostw świata. W czwartek Rosjanie nie pozostawili złudzeń Duńczykom i pokonali rywali aż 10:1.

Po czterech kolejkach w grupie A prowadzą Czesi (11 pkt) przed Rosjanami (9 pkt), Szwedami (8 pkt) i Szwajcarami (7 pkt). Z kolei grupie B przewodzą Kanadyjczycy z kompletem 12 oczek przed Finami (również 12 pkt), reprezentantami USA (6 pkt) i Słowakami (6 pkt). Do ćwierćfinałów awansują po cztery najlepsze drużyny z dwóch ośmioosobowych grup.

5:2 - Cody Ceci (Ryan O'Reilly) 54'

Plan piątkowej rywalizacji na mistrzostwach świata w hokeju na lodzie w Rosji (godziny według czasu polskiego):