NHL: Wiemy kto zagra o Puchar Stanleya!

Pittsburgh Penguins pokonali w siódmym meczu o mistrzostwo Konferencji Wschodniej Tampa Bay Lightning 2:1 i dołączyli do San Jose Sharks w finale play off ligi NHL!

Rafał Lichowicz
AFP

Ubiegłoroczni finaliści rozgrywek o Puchar Stanleya Tampa Bay Lightning po porażce w meczu numer sześć stracili atut własnej hali i o awans do finału przyszło im się bić w Consol Energy Center w Pittsburghu. Nadzieje w serca kibiców wlał powrót do gry 26-letniego kapitana "Błyskawic", Stevena Stamkosa, który pojawił się na lodzie po raz pierwszy od 31 marca.

Kanadyjczyk nie przyniósł jednak szczęścia swojej ekipie. Po pierwszej bezbramkowej tercji, w której oba zespoły nie miały zbyt wielu okazji do zdobycia gola (ledwie 13 strzałów), w drugiej otworzył się worek z bramkami. Ku radości fanów "Pingwinów" więcej z niego wyciągnęli gospodarze.

Już w drugiej minucie drugiej tercji na prowadzenie wyprowadził Penguins prawoskrzydłowy Bryan Rust, który strzałem z dystansu pod poprzeczkę pokonał Andrei Vasilevskiego.

Przyjezdni wyrównali po upływie ośmiu minut, gdy do sieci trafił z lewego skrzydła Jonathan Drouin. Radość w zespole z Tampy trwała ledwie 30 sekund. W 31. minucie meczu po uderzeniu Bena Lovejoy'a krążek odbił się od bandy w kierunku bramki Vasilevskiego. Rosjanin nie dał rady chwycić go w rękawicę, a wszystko wykorzystał atakujący go Bryan Rust.

Amerykanin w tamtym momencie zdobył swojego piątego gola w play off i jak się okazało po upływie kolejnych 30 minut, decydującego o awansie swojej drużyny do finałów rozgrywek o Puchar Stanley'a w sezonie 2015/2016.

W finale play off rywalem Pittsburgh Penguins będą San Jose Sharks, którzy zdobyli mistrzostwo Konferencji Zachodniej po pokonaniu 4-2 St. Louis Blues. Finałowa seria o Puchar Stanley'a rozpocznie się 30 maja w hali Consol Energy Center.