NHL: Zgodne wygrane liderów, gol Wolskiego

Po serii porażek zgodne zwycięstwa odnieśli liderzy konferencji - Boston Bruins i San Jose Sharks. Pewnie wygrywali także Chicago Blackhawks, Buffalo Sabres, Floryda Phanters oraz Colorado Avalanche, którym dwa punkty po bramce w dogrywce zapewnił Wojtek Wolski.

W tym artykule dowiesz się o:

Podrażnieni po czterech porażkach z rzędu Boston Bruins rozgromili w Raleigh miejscowych Carolina Hurricanes aż 5:1. Bramkę i asystę zaliczył David Krejci, Tim Thomas przy 32. strzałach skapitulował tylko raz. To już 40. wygrana "Niedźwiadków" w tym sezonie. - Jeśli chcemy osiągnąć coś w play off, to nie możemy grać tak jak w ostatnich meczach. Dzisiaj pokazaliśmy, na co nas stać - mówił po spotkaniu Ray Whitney, napastnik Bruins.

Dwie bramki Patricka Marleau pozwoliły San Jose Sharks przełamać passę trzech porażek z rzędu i odnieść zaledwie drugie zwycięstwo w ciągu ostatnich ośmiu meczów. Spotkanie obfitowało w ostre starcia zawodników obu ekip - sędziowie posyłali hokeistów na ławkę kar aż 23 razy!

Jonathan Toews zaliczył dwa trafienia i asystę, a Martin Havlat dwukrotnie asystował, dzięki czemu Chicago Blackhawks pokonali w Tampa Bay miejscowych Lightning 5:2. Dla pokonanych trzy gole zaliczył Steven Stamkos.

- Na każdym treningu ciężko pracuję, a niestety w meczach jakoś nie mogłem się przełamać. Dobrze, że w końcu się udało i przechyliłem szalę zwycięstwa na naszą stronę - mówił zadowolony po meczu Wojtek Wolski. Polak po niespełna półtorej minuty dogrywki pokonując bramkarza gości zapewnił gospodarzom upragnione zwycięstwo. Andrew Raycroft obronił 20 strzałów, a bramki w regularnym czasie trafili Ian Laperriere oraz Ryan Smith; dla pokonanych dwa trafienia zaliczył Ryan Shannon.

Wyniki:

Carolina Hurricanes - Boston Bruins 1:5

Toronto Maple Leafs - Buffalo Sabres 1:4

Tampa Bay Lightning - Chicago Blackhwaks 3:5

Florida Panthers - New Jersey Devils 4:0

Colorado Avalanche - Ottawa Senators 3:2 (po dogrywce)

Calgary Flames - Vancouver Canucks 3:4 (po karnych)

3. Edmonton 29 24 4 161 175 62

4. Minnesota 28 24 3 142 129 59