NHL: Grad niespodzianek sobotnich spotkań

Mało kto przypuszczał, że sobotnia kolejka ligi NHL przyniesie tak wiele niespodziewanych rozstrzygnięć. Detroit Red Wings, grając dzień po dniu, przegrali w Nashville aż 8:0. Porażki zanotowali także Boston Bruins (4:3 po dogrywce z Capitals) i San Jose Sharks.

Grzegorz Grajdura

- Wiedzieliśmy, że Detroit grają dzień po dniu. To dla nas wspaniałe zwycięstwo, jednak bądźmy realistami - wykorzystaliśmy ich słabszy dzień - mówił po meczu trener Nashville Predators, Barry Trotz. Hat tricka zaliczył Jason Arnott, który po meczu przyznawał, że jest zaskoczony łatwym zwycięstwem nad jednym z pretendentów do Pucharu Stanley’a. Pięć z ośmiu goli Predators udało się trafić już w pierwszej tercji.

Luty z nie najlepszymi wynikami kończą San Jose Sharks, którzy na koniec miesiąca przegrali w Montrealu z Canadiens 3:2. Gospodarze wszystkie trzy bramki trafili w pierwszej tercji; po golu i asyście zanotowali Andrej Markov i Saku Koivu, a Jaroslav Halak obronił 46 strzałów "Rekinów". Goście odpowiedzieli jedynie trafieniami Joe Pavelskiego i Joe Thorntona. Mimo porażki San Jose zrównali się z liderami ligi - Boston Bruins, którzy mają rozegrane dwa spotkania więcej, a w sobotę polegli u siebie z Waszyngton Capitals.

Dopiero po dogrywce i golu w 22. sekundzie Alexandra Semina hokeiści ze stolicy USA mogli się cieszyć ze zwycięstwa nad Boston Bruins. W ekipie pokonanych dobrze spisał się Marc Savard (3. asysty) oraz Matt Hunwick (gol i asysta). Po sobotniej porażce przewaga "Niedźwiadków" nad drugimi w konferencji wschodniej Capitals stopniała do 8. punktów.

Siedem bramek udało się strzelić New Jersey Devils, którzy wygrali we własnej hali z Florydą Panthers 7:2. Po siedem bramek padło w zwycięskim przez Anaheim meczu z Dallas Stars oraz w konfrontacji New Jork Rangers z Colorado Avalanche, gdzie ekipa Wojtka Wolskiego gładko poległa 6:1.

Wyniki sobotnich spotkań w lidze hokeja na lodzie NHL:
Boston Bruins - Washington Capitals 3:4 (po dogrywce)
New Jersey Devils - Florida Panthers 7:2
Dallas Stars - Anaheim Ducks 3:4
Montreal Canadiens - San Jose Sharks 3:2
Ottawa Senators - Toronto Maple Leafs 3:4 (po dogrywce)

3. Edmonton 31 26 5 173 188 67
4. Minnesota 30 26 5 155 144 65