Puchar Świata: awans Rosji, wielki klasyk w półfinale

Rosja pokonała Finlandię 3:0 w ostatnim meczu fazy grupowej Pucharu Świata i awansowała do półfinału, gdzie jej rywalem będą gospodarze z Kanady. W meczu pożegnalnym w grupie A Czesi pokonali Amerykanów 4:3.

Rafał Lichowicz
AFP

Po pierwszej bezbramkowej tercji, w drugich 20 minutach wynik meczu pomiędzy Rosją a Finlandią otworzył Valdimir Tarasenko, który wykończył z łatwością podanie Alexandra Ovechkina. Niecałe 90 sekund później było 2:0, gdy krążek do bramki skierował Ivan Telegin.

O rezultacie meczu na początku trzeciej tercji przesądził Evgeni Malkin. Dzięki drugiej wygranej w turnieju Rosjanie wyprzedzili w tabeli grupy B Amerykę Północną i awansowali do półfinału imprezy w Toronto.

W meczu kończącym fazą grupową Pucharu Świata Czesi po emocjonującym meczu pokonali USA 4:3. Trzy z czterech bramek dla reprezentacji Czech zdobyli bracia Michalek, czwartego gola dołożył Andrej Sustr. Reprezentacja Stanów Zjednoczonych opuszcza Puchar Świata z trzema porażkami z rzędu.

Grupa B:

Rosja - Finlandia 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
1:0 - Vladimir Tarasenko (Ovechkin) 24'
2:0 - Ivan Telegin (Shipachev) 26'
3:0 - Evgeni Malkin (Emelin) 44'

Tabela Grupy B:

miejsce drużyna zwycięstwa zwycięstwa po dogr./kar. porażki po dogr./kar. porażki punkty bramki
1 Szwecja 2 0 1 0 5 7:5
2 Rosja 2 0 0 1 4 8:5
3 Ameryka Północna U23 1 1 0 1 4 11:8
4 Finlandia 0 0 0 3 0 1:9