NHL: trzy gole Greena i pierwsza wygrana Detroit

Detroit Red Wings w swoim inauguracyjnym występie w Joe Louis Arena odnieśli pierwsze w tym sezonie zwycięstwo pokonując pewnie Ottawa Senators 5:1.

Rafał Lichowicz
AFP

Oba zespoły podchodziły do meczu w Detroit w zupełnie odmiennych nastrojach. "Senatorowie" zjawili się w Joe Louis Arena mając na koncie komplet dwóch zwycięstw. Gospodarze szukali zaś pierwszej wygranej po dwóch wyjazdowych porażkach.

Bohaterem "Czerwonych skrzydeł" okazał się 31-letni Mike Green, który zdobył 3 z 5 pięciu goli dla swojego zespołu. Dwa pozostałe dołożył wieloletni gracz ekipy z Detroit - Darren Helm.

Najbliższy rywal Red Wings, New York Rangers odnieśli równie okazałe zwycięstwo nad San Jose Sharks. Dla "Rekinów" była to pierwsza porażka w trzecim meczu. Dobre spotkanie w nowojorskim MSG rozegrał Joe Pavelski, który zdobył gola i zaliczył trzy asysty. W drużynie gospodarzy najskuteczniejszy był Mats Zuccarello (gol, dwie asysty).

Pierwszej porażki doznali także mistrzowie z Pittsburgha, którzy ulegli na własnych śmieciach Colorado Avalanche 3:4. Bohaterem "Lawin" został Gabriel Landeskog, który najpierw doprowadził do dogrywki golem w 14. minucie trzeciej tercji, a w 22 sekundzie dogrywki zdobył decydującą bramkę dla Colorado.