NHL: Blackhawks i Rangers wciąż niepokonani

Chicago Blackhawks po golu Mariana Hossy rozstrzygnęli w dogrywce losy meczu z Dallas Stars. Po kapitalnej grze w drugiej tercji NY Rangers pokonali zaś pewnie Winnipeg Jets.

Rafał Lichowicz
AFP

Zwycięstwo nad Dallas Stars 4:3 to już szósta kolejna wygraną dla "Czarnych Jastrzębi". Mecz w United Center nosił się ku serii rzutów karnych, gdy na 30 sekund przed końcem dogrywki bramkę decydującą o zwycięstwie gospodarzy zdobył Marian Hossa.

Ponadto świetny mecz rozegrali Jonathan Toews (3 pkt.), Patrick Kane (gol) i Artem Anisimov, który przedłużył serię kolejnych meczów z punktami do jedenastu. Rosjanin z 17 punktami prowadzi w klasyfikacji kanadyjskiej NHL.

W kapitalnej formie są również nowojorscy Rangers, którzy wygrali piąte spotkanie z rzędu, zdobywając w nim po raz kolejny przynajmniej pięć bramek. Podobnie jak w meczach przeciwko Bruins (5:2), Oilers (5:3) i Blues (5:0), także i tym razem na listę strzelców wpisało się pięciu różnych zawodników.

Mecz był wyrównany tylko w pierwszej i ostatniej tercji zakończonych remisami. W drugiej po serii czterech goli (Zuccarello, Miller, Fast, Bucknevich) w ciągu siedmiu minut, Rangers rozstrzygnęli o podziale punktów.

Honor gości z Winnipeg starali się ratować zdobywcy bramek Patrik Laine i Mark Scheifele. Obaj są najskuteczniejszymi hokeistami swojego zespołu w tym sezonie, kolejno z 11. i 14. punktami.

W dołek po serii sześciu kolejnych zwycięstw wpadli Detroit Red Wings, którzy minionej nocy przegrali piąty kolejny mecz, ulegając Edmonton Oilers. "Nafciarze" wygrali 2:1 po golu Ryana Nugenta-Hopkinsa na 20 sekund przed końcową syreną drugiej tercji. Dzięki zwycięstwu Oilers zrównali się dorobkiem punktowym z liderującymi na Zachodzie Chicago Blackhawks.

Wyniki:

Detroit Red Wings - Edmonton Oilers 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

St. Louis Blues  - Colorado Avalanche 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)

Carolina Hurricanes - New Jersey Devils 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Chicago Blackhawks - Dallas Stars 4:3 dogr. (0:1, 1:1, 2:1, 1:0)

New York Rangers - Winnipeg Jets 5:2 (1:1, 4:1, 0:0)

Anaheim Ducks - Calgary Flames 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Czy Oilers zwyciężą w kolejnym meczu na wyjeździe mistrzów z Pittsburgha (9.11)?