PHL: Kolejne zwycięstwa GKS-u i Cracovii

Zespołu GKS-u Tychy i Comarch Cracovii umacniają się na prowadzenie w Polskiej Hokej Lidze. Oba zespoły w niedzielę zgarnęły komplet punktów w wyjazdowych meczach.

Rafał Lichowicz
PAP/EPA

Lider z Tych mierzył się w niedzielę z drużyną Orlika Opole. Spotkanie nie było popisem skuteczności obu zespołów, a kibice zgromadzeni w hali Toropol zobaczyli tylko trzy gole.

W pierwszych dwóch tercjach do siatki trafili tylko goście za sprawą Jaroslava Kristka. Dwa pozostałe gole padły dopiero w ostatniej części meczu. Spodziewanych emocji jednak zabrakło, bo to goście podwyższyli rezultat w 48. minucie na 2:0 po golu Jakuba Witeckiego. Honorowo dla Orlika trafił Grant Toulmin.

Efektowniej wygrała Cracovia, która pokonała na wyjeździe Nesta Toruń 7:5, prowadząc po 47. minutach 7:1. W końcówce mistrzowie Polski odpuścili jednak, co wykorzystali gospodarze strzelając cztery gole w osiem minut.

Zespoły z Tych i Krakowa umocniły się na swoich pozycjach w tabeli jeszcze bardziej (GKS punkt przed Cracovią) dzięki wyjazdowej porażce trzeciego Podhala. Zespół z Nowego Targu poległ w Bytomiu 2:3 i traci już 7 punktów do sąsiadującej Cracovii.

W walce o awans do pierwszej szóstki gwarantującej grę w play-off, ważne zwycięstwo odniosła Unia Oświęcim, która pokonała u siebie JKH Jastrzębie i zajmuje piąte miejsce, trzy punty przed siódmym GKS-em. Oczko mniej od Oświęcimian ma Orlik Opole.