NHL: Blue Jackets śrubują rekord domowych zwycięstw

Columbus Blue Jackets rozprawili się minionej nocy z New York Rangers 4:2, odnosząc siódme kolejne zwycięstwo w hali Nationwide Arena. Trzecią porażkę z rzędu odnotowali tymczasem Montreal Canadiens.

Rafał Lichowicz
AFP

O wygranej Blue Jackets nad Rangers zdecydował gol Matta Calverta w trzeciej tercji, po kapitalnie wyprowadzonej kontrze. Na sekundę przed końcem, przyjezdnych z Nowego Jorku pogrążył jeszcze raz strzałem do pustej bramki Boone Jenner.

Dzięki zwycięstwu zespół z Ohio awansował na ósme miejsce w Konferencji Wschodniej. Rangers pozostali wiceliderem ze stratą dwóch puntów do Montreal Canadiens. Kanadyjczycy po kilku tygodniach bez porażki przegrali już trzeci kolejny mecz, ulegając na wyjeździe Carolina Hurricanes.

Podopieczni Billa Petersa pokonali "Habs" po świetnej trzeciej tercji wygranej 3:1 dzięki bramkom Jeffa Skinnera, Teuvo Teräväinena i Victora Raska. Było to trzecia wygrana z rzędu "Huraganów" po wcześniejszym pokonaniu Sharks (1:0) i Capitals (5:1).

Dogrywki potrzebowali mistrzowie z Pittsburgha, by pokonać w wyjazdowym meczu New York Islanders 3:2. Asystę przy decydującej bramce Krisa Letanga zaliczył Sidney Crosby. Kapitan "Pingwinów" wcześniej sam otworzył wynik spotkania, zdobywając gola w pierwszej tercji.

Penguins po wygranej zrównali się w tabeli z trzecimi na Wschodzie Washington Capitals, którzy w Verizon Center pokonali skromnie 1:0 Detroit Red Wings, po trafieniu Jaya Beagle'a, w ostatnich minutach trzeciej tercji.

Wyniki:

Columbus Blue Jackets - New York Rangers 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

New York Islanders - Pittsburgh Penguins 2:3 dogr. (0:1, 2:1, 0:0, 0:1)

Washington Capitals - Detroit Red Wings 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Carolina Hurricanes - Montreal Canadiens 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)

Calgary Flames - Chicago Blackhawks 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)

Jakim wynikiem zakończą się kanadyjskiej derby Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs?