EIHC w Gdańsku: Pewna wygrana Kazachów

W pierwszym meczu turnieju EIHC w Gdańsku, reprezentacja Kazachstanu bez większych problemów pokonała Ukrainę 5:1. Już po dwóch tercjach na tablicy wyników widniał rezultat 5:0.

Michał Gałęzewski
Hokej AFP / Hokej

Jeszcze w ubiegłym sezonie reprezentacje Kazachstanu i Ukrainy grały o zupełnie inne cele. Kazachowie występowali w elicie, natomiast Ukraińcy w hokejowej "trzeciej lidze". Jedna drużyna awansowała do dywizji 1A, a druga spadła i na mistrzostwach świata te ekipy będą rywalizowały między sobą.

Spotkanie od początku zdominowali faworyci. To pod ich dyktando rozgrywało się spotkanie, a bramki były tylko kwestią czasu. Już w pierwszej tercji hokeiści z Kazachstanu strzelili dwie bramki, a ich autorami byli Iwan Stiepanienko oraz Nikita Michailis.

Druga tercja była jeszcze lepsza dla zawodników z Kazachstanu. Na listę strzelców wpisali się Anton Sagadajew, Aleksandr Nurek i Alichan Assetow. Było już 5:0. Ostatnia część spotkania była wolniejsza ze strony Kazachów, a brak determinacji wykorzystali Ukraińcy, a konkretnie Siergiej Babiniec po zespołowej akcji. Spotkanie zakończyło się rezultatem 5:1. W ciągu kolejnych dni z tymi drużynami zagrają Polacy, którzy turniej zaczynają od starcia z Koreą Południową.

Kazachstan - Ukraina 5:1 (2:0, 3:0, 0:1)