EIHC w Gdańsku. Ukraińcy wygrali mecz o 3. miejsce

W meczu o trzecie miejsce turnieju EIHC w Gdańsku, reprezentacja Ukrainy pokonała po dogrywce Koreę Południową 3:2. To druga porażka Koreańczyków po remisie w regulaminowym czasie gry.

Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska

Reprezentacja Korei Południowej była faworytem sobotniego spotkania. Wcześniej Azjaci dopiero po dogrywce przegrali z Polską, a i z Kazachstanem pokazali, że mogą być groźni. Od pierwszych minut skuteczniejsi byli Ukraińcy.

Reprezentacja naszych wschodnich sąsiadów w pierwszej tercji potrafiła wykorzystać grę w przewadze. Po zespołowej akcji, wynik otworzył Aleksiej Mielnikow. Później powtórzył jeszcze Witalij Lialka. Prowadzący 2:0 zawodnicy częściej strzelali na bramkę i wydawało się, że Ukraińcy mają wszystko, by zwyciężyć.

W końcu jednak obudziła się reprezentacja Korei Południowej, która po raz kolejny pokazała, że potrafi grać w przewagach. Na listę strzelców wpisali się Chonghyun Lee i Yeong Sun Seo. Do rozstrzygnięcia wyniku spotkania potrzebna była dogrywka.

W niej dużo lepiej spisywali się Ukraińcy, którzy praktycznie zamknęli rywala na ich własnej tercji, korzystając z gry w przewadze. Gdy już wydawało się, że mecz zakończy się remisem i będą potrzebne karne, na 23 sekundy przed końcem bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Szamił Ramazanow.

Ukraina - Korea Południowa 3:2 (1:0, 1:1, 0:1, d. 1:0)
1:0 - Aleksiej Mielnikow (Szamił Ramazanow, Siergiej Kuzmik) 15'
2:0 - Witalij Lialka (Jurij Pietrangowskij) 32'
2:1 - Chonghyun Lee (Tae An Kwan) 33'
2:2 - Yeong Sun Seo (Eric Regan) 43'
3:2 - Szamił Ramazanow (Witalij Lialka) 65'

Ukraina: Bezchlibnyj, Zacharczenko - Tołcuszko, Pietruchno, Lialka, Bucenko, Babiniec - Taran, Ignatienko, Kicha, Kuzmik, Pietrangowskij - Katrych, Warywoda, Sliusar, Karpienko, Nimienko - Tatarenko, Mielnikow, Gawrik, Czernyszenko, Ramazanow.

Korea Południowa: Sung Je Park - Alex Plante, Yeong Jun Jeo, Jinkyu Park, Jinhui Ahn, Sang Woo Sin - Hyunggon Cho, Eric Regan, Chonghyu Lee, Tae An Kwan, Hyun Min Ahn - Donku Lee, Hyon Ho Oh, Hyungyun Shin, Jungwoo Jeon, Sanghoon Shin - Bum Jin Kim, Junghyun Ahn, Wooje Sung, Wonjung Kim.