NHL: pogrom w hicie, historyczny wyczyn czeskiego weterana

We wtorek odbyło się 12 meczów w NHL. W hitowym starciu Pittsburgh Penguins wygrali z New York Rangers aż 7:2. W innym spotkaniu, Florida Panthers mierzyli się z Buffalo Sabres (4:3). Mecz ten należał do weterana z Czech, Jaromira Jagra.
Mateusz Makuch
AFP

W PPG Paints Arenie w Pittsburghu tamtejsze Pingwiny podejmowały zespół New York Rangers. Było to najciekawiej zapowiadające się poniedziałkowe spotkanie w NHL, bowiem obie ekipy w bieżącej kampanii radzą sobie bardzo dobrze i sąsiadują ze sobą w tabeli. Penguins są drudzy, natomiast hokeiści z Nowego Jorku trzeci.

Obrońcy Pucharu Stanleya z Pittsburgha, czyli de facto mistrzowie NHL, potwierdzili, że i w obecnym sezonie zamierzają zajść wysoko. Z silną drużyną Rangers poradzili sobie bowiem dość gładko. Przewaga była widoczna zwłaszcza w trzeciej tercji, którą Penquins wygrali 4:1. Łącznie gospodarze zaaplikowali rywalom 7 goli. Strzelanie w pierwszej części meczu rozpoczął lider Pingwinów, Sidney Crosby. Goście odpowiedzieli trafieniem, ale od drugiej tercji trwał koncert miejscowych.

W Sunrise na Florydzie byliśmy natomiast świadkami rzeczy historycznych. 44-letni Jaromir Jagr brał udział przy trzech bramkach swojej drużyny i powiększył swój indywidualny dorobek do 1887 punktów (gole + asysty). Ten wynik wysuwa go na drugie miejsce w historii najskuteczniejszych zawodników ligi NHL wespół z Markiem Messierem. Niekwestionowanym liderem pozostaje wielki Wayne Gretzky z dorobkiem 2857 punktów.

Florida Panthers wygrali z Buffalo Sabres 4:3 po rzutach karnych. Również w ten sposób rozstrzygano konfrontację w Ohio, gdzie Columbus Blue Jackets mierzyli się z Los Angeles Kings. Tam padł rezultat 3:2 dla gospodarzy. Z kolei dogrywka była potrzebna w rywalizacji Dallas Stars z St. Louis Blues (2:3).

Do niespodzianki doszło w United Center w Chicago, gdzie liderujący w NHL Blackhawks ulegli Obywatelom z Ottawy. Kanadyjski zespół pokonał drużynę z Wietrznego miasta 4:3. Decydująca okazała się druga tercja, podczas której goście strzelili trzy gole.

Wyniki:

Pittsburgh Penguins - New York Rangers 7:2 (1:1, 2:0, 4:1)

Florida Panthers - Buffalo Sabres 4:3 karne (1:0, 1:2, 1:1, 0:0, 1:0)

Columbus Blue Jackets - Los Angeles Kings 3:2 karne (0:0, 1:1, 1:1, 0:0, 1:0)

Dallas Stars - St. Louis Blues 2:3 dogr. (1:1, 1:1, 0:0, 0:1)

Chicago Blackhawks - Ottawa Senators 3:4 (1:1, 1:3, 1:0)

Boston Bruins - New York Islanders 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)

New Jersey Devils - Nashville Predators 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)

Montreal Canadiens - Anaheim Ducks 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)

Tampa Bay Lightning - Detroit Red Wings 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)

Minnesota Wild - Colorado Avalanche 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Vancouver Canucks - Winnipeg Jets 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)

San Jose Sharks - Calgary Flames 4:1 (0:0, 4:0, 0:1)

Czy wysoka wygrana Pittsburgh Penguins nad New York Rangers jest dla Ciebie zaskoczeniem?