NHL: Washington Capitals najlepsi w lidze po kapitalnej serii zwycięstw

Sromotnej porażki 0:5 z rąk Washington Capitals doznali hokeiści Philadelphia Flyers. Stołeczni po dziewiątej wygranej z rzędzu zostali najlepiej punktującym zespołem w lidze.
Rafał Lichowicz
AFP

Nie forsując tempa przez dwie pierwsze tercje, hokeiści Washington Capitals wręcz zanudzili fanów w Verizon Center. Orzeźwieniem był gol Andre Burakowskiego w 30. minucie gry, który okazał się zwiastunem do szalonej trzeciej tercji meczu.

Stołeczni w ciągu niecałych siedmiu minut po wznowieniu ostatniej części spotkania, wbili gościom aż cztery bramki! Do siatki trafiali Justin Williams i Matt Niskanen, obaj dwukrotnie.

Dzięki niesamowitej skuteczności na tak krótkim dystansie oraz czystemu koncie Philippa Grubauera (24 obrony), podopieczni Barry'ego Trotza świętowali dziewiąte zwycięstwo z rzędu i awans na pierwsze miejsce Konferencji Wschodniej.

Washington Capitals z 63 punktami są również najskuteczniejszym zespołem w całej lidze, jako, że na Zachodzie NHL tabeli przewodzą Minnesota Wild i Chicago Blackhawks - oba kluby z dorobkiem 59 punktów.