PHL: Emocje na miarę półfinałów. Mistrz i wicemistrz prowadzą już 2-0

Drugie mecze półfinałów Polskiej Hokej Ligi w Tychach i Krakowie zakończyły się ponownie zwycięstwem gospodarzy. Rywalem stawiali jednak opór do ostatnich minut.

Rafał Lichowicz
PAP/EPA
Po gładkim zwycięstwie 7:3 w pierwszym meczu, broniąca tytułu Cracovia była zdecydowanym faworytem drugiej potyczki z Podhalem Nowy Targ. Mecz rozpoczął się idealnie dla Pasów po bramce Lukasa Ziba w 90 sekundzie gry.

Szarotki odpowiedziały na trafienie Cracovii w ciągu niecałych czterech minut celnym strzałem Kaspera Bryniczki. Na kolejne gole przyszło czekać do drugiej tercji. Tutaj wedle podobnego scenariusza na ponowne prowadzenie wyszła Cracovia - gol Macieja Urbanowicza, a po chwili wyrównało Podhale - bramka Alexandera Ryadinskiego.

W ostatniej tercji Pasy przechyliły szalę na swoją korzyść zdobywając dwie kolejne bramki za sprawą DamianaKapicy  i Petra Sinagla. Szybka odpowiedź Oskara Jaśkiewicza (17 sekund po bramce Sinagla) była wszystkim na co pozwolili gościom do końca meczu obrońcy krakowskiego klubu.

Z prowadzeniem 2-0 w serii do czterech zwycięstw, własne lodowisko opuszczali również hokeiści GKS-u Tychy. Wicemistrz Polski drugi dzień z rzędu okazał się lepszy od Polonii Bytom, która w końcówce napędziła strachu faworytom.

Tyszanie po pewnym zwycięstwie w pierwszej tercji i bezbramkowych drugich 20 minutach, prowadzili z przyjezdnymi z Bytomia 2:0. Sporo nerwów w szeregi GKS-u wprowadził jednak Marcin Frączek trafiając na 1:2 w 48. minucie meczu.

Podopieczni Jiriego Sejby wyszli ponownie na prowadzenie w 54. minucie po golu Andreja Makrova. Dwie minuty później kontaktową bramkę dla Polonii zdobył David Turon. Był to jednak ostatni celny strzał w drugiej odsłonie półfinałowej rywalizacji drużyn z Górnego Śląska.

Kolejna runda gier zostanie rozegrana w najbliższą sobotę 11 marca. Gospodarzami meczów będą tym razem drużyny z Nowego Targu i Bytomia.