Niesamowity powrót gospodarzy. GKS Tychy prowadzi w walce o złoto

Hokeiście GKS-u Tychy mimo, iż przegrywali już 0:2, pokonali w pierwszym meczu finału play off Polskiej Hokej Ligi aktualnego mistrza kraju Comarch Cracovię 3:2.

Rafał Lichowicz
PAP/EPA
W pierwszej tercji pierwszego finałowego meczu o mistrzostwo Polski na lodowisku w Tychach, goście z Krakowa w perfekcyjny sposób wykorzystali okres gry w przewadze.

W 11. minucie bramkę na 1:0 podczas gry pięciu na trzech zdobył Petr Sinagl. Dwie minuty później grająca wciąż w przewadze jednego zawodnika Cracovia podwyższyła na 2:0 za sprawą Mateusza Rompkowskiego.

Tyszanie rozpoczęli drugą tercję w najlepszy z możliwych sposób, zdobywając szybko kontaktowego gola po strzale Jana Semorada. W połowie tercji na lodowisku walka między zawodnikami obu ekip rozgorzała na dobre. Po kolejnych karach z sytuacji skorzystali gospodarze.

W 34. minucie meczu grający w przewadze GKS wyrównał po celnym strzale Jaroslava Kristka. O wyniku zdecydowała dopiero ostatnia tercja. W tej krążek do bramki swojego byłego zespołu w 48. minucie skierował Michael Kolarz, zapewniając Tyszanom pierwsze zwycięstwo w batalii o złote medale.

Oba zespoły spotkają się po raz drugi na Stadionie Zimowym w Tychach już w środę 22 marca. Rywalizacja play off toczy się do czterech zwycięstw.

W meczu otwierającym rywalizację o brązowe medale Podhale Nowy Targ uległo we własnej hali Polonii Bytom 1:3. Bramki dla zwycięzców zdobywali Marcin Słodczyk, Mateusz Danieluk i Błażej Salamon. Honorowo dla Szarotek trafił Artem Iossafov.