Cracovia obroniła tytuł po szalonych finałach!

Comarch Cracovia pokonała po dogrywce w siódmym meczu finałowym Polskiej Hokej Ligi GKS Tychy 2:1 i na lodowisku rywala obroniła tytuł wywalczony przed rokiem. Złotego gola dla Pasów zdobył Petr Sinagl.
Rafał Lichowicz
PAP/EPA

Zapraszamy na TYPER.WP.PL! Wejdź i stwórz własną ligę!

Mistrzowie Polski byli w dramatycznym położeniu, przegrywając po czterech meczach w finałowej serii 1-3. GKS Tychy, od wygranej w ubiegłą niedzielę na lodowisku w Krakowie, zbyt mocno uwierzył jednak w zdobycie tytułu i w kolejnych starciach Pasy odrabiały sumiennie straty, grając z nożem na gardle.

W niedzielę w Tychach doszło więc do siódmego meczu, który podobnie jak przed rokiem miał zdecydować o mistrzostwie. Zaczęło się lepiej dla gości, którzy objęli prowadzenie na niecałe dwie minuty przed końcem pierwszej tercji po akcji Macieja Urbanowicza.

Popularny "Urbi" z łatwością wepchnął krążek do bramki mimo asysty trzech obrońców GKS-u. Ci zachowali się karygodnie, dopuszczając rywala do łatwego strzału. Tyszanie musieli więc odrabiać straty i wzięli się za to już na początku kolejnej tercji. 90 sekund po wznowieniu gry krążek do siatki po strzale Kamila Górnego skierował Josef Vitek.

W dalszej części meczu obie drużyny zagrały uważniej w defensywie. Efektem czego była bezbramkowa trzecia tercja. O mistrzostwie musiała więc zdecydować dogrywka. Pasy szybko wyjaśniły sprawę, strzelając złotego gola już w 45. sekundzie.

Do bramki trafił Petr Sinagl, który wykorzystał doskonałe podanie od Damiana Kapicy - najlepszego strzelca i najlepiej punktującego zawodnika tegorocznych play off.

Cracovia została mistrzem Polski po raz dwunasty w historii. Dla GKS-u była to już dziewiąta porażka w finałowej rywalizacji i szósta w starciach o złoto z Pasami. Podopieczni Rudolfa Rohaczka w ostatnich dziesięciu latach zdobywali mistrzostwo aż sześć razy.