Zabójcza pierwsza tercja. Polacy zrewanżowali się Słowakom

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Grzegorz Momot /
PAP / Grzegorz Momot /

Przygotowująca się do mistrzostw świata Dywizji 1A hokejowa reprezentacja Polski pokonała w Krynicy-Zdroju drugi zespół Słowacji 5:1. Biało-Czerwoni zrewanżowali się tym samym za piątkową porażkę 1:6.

W tym artykule dowiesz się o:

Podopieczni Jacka Płachty ruszyli do ataku już od pierwszych minut i zasłużenie prowadzili 2:0 po golach Arona Chmielewskiego. Biało-Czerwoni starali się dłużej grać krążkiem i w tercji otwarcia nie oddali inicjatywy rywalom. Trzecią bramkę zdobył Tomasz Malasiński, a na 4:0 podwyższył Maciej Kruczek, który wykorzystał przewagę jednego zawodnika.

Pierwsza tercja ustawiła mecz. Na początku drugiej części spotkania podrażnieni Słowacy zaatakowali, ale zdołali strzelić tylko jednego gola. Później gra się wyrównała, a reprezentanci Polski byli w stanie utrzymywać krążek poza własną tercją obronną. W 59. minucie wynik na 5:1 ustalił Malasiński.

W sobotę Polacy wyciągnęli wnioski z piątkowej klęski i odnieśli zasłużone zwycięstwo. Należy jednak pamiętać, że była to druga (tzw. olimpijska) drużyna Słowacji, w której wystąpili hokeiści z zaplecza kadry. Główny zespół słowacki, ten który przygotowuje się do mistrzostw świata elity, poleciał do Danii, gdzie odniósł dwa zwycięstwa w meczach kontrolnych.

14 i 15 kwietnia Polacy zmierzą się odpowiednio w Nottingham i Coventry z drużyną Wielkiej Brytanii. Mistrzostwa świata Dywizji 1A zostaną rozegrane w dniach 22-28 kwietnia w Kijowie. Awans do elity uzyskają dwa najlepsze zespoły, a ostatnia ekipa spadnie do Dywizji 1B.

Polska - Słowacja 5:1 (4:0, 0:1, 1:0)

Bramki: 1:0 - Chmielewski (Jeziorski) 5' 2:0 - Chmielewski (Bryniczka) 7' 3:0 - Malasiński (Wronka, Pasiut) 11' 4:0 - Kruczek (Rompkowski) 14' (5 na 4) 4:1 - Roman (Strauch) 26' 5:1 - Malasiński (Pasiut, Wronka) 59'

Kary: 4-14.

Polska: Kosowski (Zabolotny) - Rompkowski, Kruczek; Urbanowicz, Dziubiński, Kapica - Pociecha, Bryk; Malasiński, Pasiut, Wronka - Wajda, Ciura; Jeziorski, Bryniczka, Chmielewski - Jaśkiewicz, Wanacki; Komorski, Galant, Guzik - Tomasik; Łyszczarczyk.

Słowacja: Pavlas (Melichercik) - Hrasko, Dinda; Strauch, Boltun, Takac - Roman, Habsuda; Zuzin, Mily, Hornasky - Bodak, Maier; Soltes, Lichanec, Paulovic - Matejka, Koch; Sisovsky, Fetkovic, Hricina.

Czy Polska wygra oba mecze z Wielką Brytanią?