MŚ w hokeju: Korea odjeżdża rywalom. Polska na 4. miejscu

Nie przestaje zaskakiwać reprezentacja Korei Południowe na MŚ Dywizji 1A w Kijowie. W trzecim meczu zespół z Azji pokonał 3:1 Węgrów. Kolejną porażkę ponieśli z kolei gospodarze z Ukrainy, którzy ulegli Austrii.
Rafał Lichowicz
Materiały prasowe / Michał Chwieduk, Biuro Prasowe PZHL

Reprezentacja Korei Południowej nie zaczęła najlepiej meczu z Węgrami, którzy po 24. minutach prowadzili 1:0 po bramce Daniela Kogera, w okresie gry w przewadze. Azjaci wyrównali po upływie dwunastu minut za sprawą Kim Ki-Sunga.

W ostatniej tercji jako pierwsi cios zadali Koreańczycy za sprawą Shin Sang-Hoona. Na pięć minut przed końcem, decydujące trafienie na 3:1, swoje trzecie w turnieju, zaliczył Sin Sang-Woo.

Podopieczni Jima Paeka po trzech meczach prowadzą w tabeli MŚ Dywizji 1A z kompletem punktów. Na drugie miejsce ze strata trzech punktów awansowała Austria, która w wieczornym meczu z gospodarzami Ukrainą wygrała skromnie 1:0 po golu Daniela Wogera. Obie reprezentacje zmierzą się ze sobą w kolejnym meczu w czwartek.

Trzecie miejsce po trzech grach zajmuje Kazachstan, który w następnej serii podejmie Ukrainę. Polska zagra z Węgrami. Zwycięzca tego meczu zachowa wciąż szanse na awans do elity.