Hokejowa Liga Mistrzów: wysoka porażka Cracovii w Monachium

Hokeiści Comarch Cracovii pozostają bez zwycięstwa w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W piątkowy wieczór przegrali na inaugurację kolejnej edycji z EHC Red Bull Monachium 2:6.

Rafał Smoliński
Hokeiści Cracovii PAP/EPA / Hokeiści Cracovii

To drugi z rzędu występ mistrza Polski w tych rozgrywkach. W zeszłym roku Comarch Cracovii nie udało się nawet zdobyć punktu w meczach ze Spartą Praga i Färjestad Karlstad. W tym sezonie także nie będzie o nie łatwo, gdyż rywale są bardzo mocni.

Na inaugurację "Pasy" pojechały do bawarskiej stolicy, gdzie zmierzyły się z mistrzem Niemcem. EHC Red Bull Monachium nie ukrywa swoich mocarstwowych planów i chce walczyć w Europie o wyższe cele. Gospodarze byli zdecydowanymi faworytami piątkowego meczu i przeważali od początku do samego końca.

Przed spotkaniem Rudolf Rohacek liczył na bezbłędną grę swoich podopiecznych. W pierwszej tercji wszystko wyglądało dobrze do 18. minuty, kiedy wynik otworzył Florian Kettemer. Niemcy atakowali, ale długo nie mogli strzelić kolejnych goli. W 33. minucie dali się zaskoczyć podczas gry w przewadze i Damian Kapica wyrównał na po 1.

Od tego momentu hokeiści mistrza Niemiec mieli wyraźną przewagę na lodzie. Z łatwością wjeżdżali do tercji obronnej rywali i oddawali kolejne strzały. W drugiej części spotkania dwukrotnie pokonali Rafała Radziszewskiego, z kolei w trzeciej uczynili to trzykrotnie. Drugiego gola dla Cracovii strzelił Maciej Urbanowicz i to było wszystko, na co było stać mistrza Polski.

W drugim meczu Grupy G Brynäs IF pokonał u siebie IFK Helsinki 4:3, ale dopiero po serii rzutów karnych. To właśnie szwedzki zespół będzie w niedzielę gościł mistrza Polski, zaś Finowie polecą do Niemiec.

EHC Red Bull Monachium - Comarch Cracovia 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)