Hokejowa Liga Mistrzów: Comarch Cracovia rozbita w Szwecji

Comarch Cracovia doznała drugiej w tym sezonie wysokiej porażki w Hokejowej Lidze Mistrzów. W niedzielę osiem bramek mistrzowi Polski zaaplikowali wicemistrzowie Szwecji, Brynas IF Gavle.

Rafał Smoliński
hokeiści Cracovii PAP/EPA / Na zdjęciu: hokeiści Cracovii

Gospodarze byli faworytami i szybko oznajmili o tym rywalom. Już w 3. minucie bramkę zdobył Jonathan Granstroem, a przewaga hokeistów Brynas IF nie podlegała dyskusji od początku do samego końca. Hokeiści wicemistrza Szwecji oddali w sumie 72 strzały, w tym 44 celne.

Rafał Radziszewski i jego koledzy z defensywy mieli więc sporo pracy. W pierwszej tercji bramkarz Comarch Cracovii skapitulował dwukrotnie, zaś w dwóch kolejnych częściach spotkania przepuścił po trzy gole. Po dwa trafienia dla Brynas IF uzyskali Linus Ölund i Louie Caporusso. Golkiper gospodarzy, Felix Sandstroem, obronił 13 strzałów i zakończył mecz z czystym kontem.

Cracovia po raz drugi z rzędu występuje w Hokejowej Lidze Mistrzów. W zeszłym roku nie wygrała żadnego z czterech meczów i nie zdobyła ani jednego punktu. W tym sezonie doznała już dwóch wysokich porażek. W piątek przegrała w Monachium z mistrzem Niemiec 2:6.

W drugim niedzielnym meczu Grupy G niemiecki zespół EHC Red Bull Monachium pokonał fińskie IFK Helsinki 4:1. Awans do dalszej fazy uzyskają po dwie najlepsze ekipy z każdej z ośmiu grup.

Brynas IF - Comarch Cracovia 8:0 (2:0, 3:0, 3:0)