WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Aleš Tomášek: W Polsce nie ma tylu hokeistów, by nie mogło grać pięciu obcokrajowców

To że polski hokej potrzebuje wielu zmian, jest wiadomo od dawna. Jednym pomysłem, który ma za zadanie uatrakcyjnić rozgrywki w Polsce jest ograniczenie liczby obcokrajowców. Tylko trzech, a nie jak do tej pory pięciu stranieri w meczowym składzie ma dać szansę do pokazania się młodym zawodnikom. Posunięcie władz PZHL wywołało ogromne niezadowolenie większości klubów. Według trener JKH, Aleša Tomáška o takich zmianach powinno się poinformować kluby dużo wcześniej.
Mariusz Wójcik
Mariusz Wójcik

Przed kilkoma dniami PZHL postanowił zmniejszyć limit obcokrajowców z pięciu na trzech. Decyzja władz polskiego hokeja ma zdecydowanie więcej przeciwników. Zalet takiej zmiany nie widzi także czeski szkoleniowiec JKH GKS Jastrzębie, Aleš Tomášek. - Na takie decyzję jest za późno. Te zmiany powinny obowiązywać od przyszłego sezonu, a nie już teraz. W Jastrzębiu zakontraktowanych jest już czterech obcokrajowców, czyli o jednego więcej. Ta decyzja jest niezrozumiała tym bardziej, że mamy recesję i brakuję pieniędzy - dziwi się Tomášek.

Trener JKH nie widzi również argumentów, by zmniejszyć liczbę zawodników z zagranicach aż do trzech. - Według mnie w Polsce nie ma tyle hokeistów, by w lidze nie mogło grać tych czterech czy nawet pięciu zawodników z zagranicy. To jest dobre dla poziomu polskiego hokeja, który z tymi obcokrajowcami idzie w górę. Liczba czterech lub pięciu graczy spoza Polski byłaby idealnym rozwiązaniem - twierdzi Czech.

Tymczasem nie patrząc na zmiany w regulaminie rozgrywek, jastrzębscy hokeiści normalnie się przygotowują do kolejnego sezonu w ekstralidze. Podobnie jak przed rokiem, sztab szkoleniowy JKH zafundował swoim podopiecznym sporo atrakcji. - Podobnie jak w zeszłym sezonie przywiązujemy ogromną wagę do tzw. przygotowań na sucho. Trening jest bardzo urozmaicony, bo gramy w piłkę nożną, tenisa, biegamy, jeździmy na rowerach. Oczywiście jest także siłownia. Dobre przygotowanie przed sezonem ma uchronić zawodników przed kontuzjami. W tych pierwszych spotkaniach muszą być gotowi na sto procent - zaznacza.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×