PHL: GKS Tychy znów uciekł spod topora. Mistrz zagra w finale

GKS Tychy stoczył zacięty i emocjonujący pojedynek z TatrySki Podhalem Nowy Targ. Tyszanie dopiero w siódmym meczu zapewnili sobie awans do finału, choć po pięciu starciach przegrywali 2:3.

Łukasz Witczyk
Michael Kolarz Newspix / Lukasz Sobala / PressFocus / Na zdjęciu: Michael Kolarz
Starcie drugiej z trzecią drużyną po fazie zasadniczej dostarczyło sporo emocji. Aż cztery z siedmiu spotkań kończyło się po dogrywkach. W szóstym spotkaniu mecz GKS-u Tychy z TatrySki Podhalem Nowy Targ rozstrzygnął się dopiero w 126. minucie. Spotkanie rozpoczęło się o 20:00, a zakończyło po 1 w nocy. Wtedy GKS wygrał 2:1 i doprowadził do remisu w serii 3:3.

O tym, kto awansuje do finału PHL zadecydowało siódme spotkanie. W nim tyszanie nie dali najmniejszych szans nowotarżanom. Po czterech minutach było już 2:0 dla mistrzów Polski po trafieniach Alexa Szczechury i Aleksieja Jefimienki. Po tak udanym początku GKS nabrał wiatru w żagle i pewnie wygrał z Podhalem 7:1, dzięki czemu zapewnił sobie awans do finału.

Również w ćwierćfinale GKS potrzebował siedmiu meczów, by wyeliminować rywala. Po pięciu meczach tyszanie przegrywali w serii z MH Automatyką Gdańsk 2:3 i wtedy też potrafili odwrócić losy rywalizacji. Z Podhalem grając pod presją mistrzowie kraju znów wspięli się na wyżyny swoich umiejętności.

Finałowym rywalem GKS-u będzie Comarch Cracovia. Zespół ten w sześciu meczach pokonał Tauron KH GKS Katowice. Z kolei w ćwierćfinałach bez problemów wyeliminował JKH GKS Jastrzębie wygrywając 4:0.