MŚ dywizji 1B w hokeju kobiet: Polki nie utrzymały przewagi. Przegrały z Koreankami

Hokejowa reprezentacja Polski kobiet doznała pierwszej porażki w mistrzostwach świata dywizji 1B rozgrywanych w Pekinie. We wtorek Biało-Czerwone uległy Korei Południowej 3:4, choć prowadziły 2:0.

Rafał Smoliński
Magdalena Czaplik Newspix / MICHAL CHWIEDUK / FOKUSMEDIA / Na zdjęciu: Magdalena Czaplik
Polki bardzo chciały wziąć rewanż za porażkę 2:9 z poprzednich mistrzostw świata. Wygrały pierwszą tercję 2:0, a bramki zdobyły Patrycja Sfora i Karolina Późniewska. W połowie drugiej partii nastąpił jednak kryzys w grze naszych hokeistek, które złapały kilka kar i straciły cztery gole z rzędu. Na pięć minut przed końcem meczu rozmiary porażki zmniejszyła Kamila Wieczorek. - To był mecz dwóch równych drużyn. Stracone przez osłabienia siły nie pozwoliły utrzymać wyniku. Walczymy dalej, nie poddajemy się, przeanalizujemy popełnione błędy i przewinienia, a jutro dalej powalczymy o medal - powiedziała po spotkaniu Wieczorek, cytowana przez oficjalny portal PZHL.

Polki przegrały 3:4 i doznały pierwszej porażki w pekińskim turnieju. W meczu na szczycie Holenderki pokonały Chinki 4:0 i jako jedyne mają komplet punktów. Gospodynie będą w środę przeciwniczkami Biało-Czerwonych. Ważne zwycięstwo odniosły we wtorek Łotyszki, które okazały się lepsze od Kazaszek po rzutach karnych. Awans na zaplecze elity wywalczy tylko najlepszy zespół, natomiast najgorsza ekipa spadnie do dywizji 2A.

Polska - Korea Południowa 3:4 (2:0, 0:3, 1:1)