Hokej. Superpuchar Polski po raz pierwszy dla JKH GKS Jastrzębie

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie pokonali GKS Tychy 3:2 i po raz pierwszy w historii sięgnęli po Superpuchar Polski. Z powodu pandemii COVID-19 mecz na Stadionie Zimowym odbył się bez obecności kibiców.

Rafał Smoliński
hokeiści JKH GKS Jastrzębie, zdobywcy Superpucharu Polski PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: hokeiści JKH GKS Jastrzębie, zdobywcy Superpucharu Polski
Gospodarzem wtorkowego spotkania był aktualny mistrz kraju, GKS Tychy. Przeciwnik, JKH GKS Jastrzębie, triumfował w zeszłym sezonie w Pucharze Polski i bardzo chciał po raz pierwszy w historii sięgnąć po Superpuchar.

Po premierowej odsłonie na prowadzeniu byli tyszanie, bo bramkę w 20. minucie zdobył Alex Szczechura. Dla losów meczu kluczowa okazała się druga tercja. Najpierw Łukasz Nalewajka i Maciej Urbanowicz wyprowadzili jastrzębian na prowadzenie, ale w 28. minucie wyrównał Bartłomiej Jeziorski.

Zwycięski gol padł w 34. minucie, a zdobył go Radosław Nalewajka. W trzeciej części spotkania gospodarze mieli swoje szanse, aby wyrównać stan meczu. Nie pomogło jednak nawet wycofanie bramkarza. JKH GKS Jastrzębie wygrał ostatecznie 3:2 i sięgnął po trofeum.

Rywalizacja o Superpuchar toczy się od 2014 roku. W poprzednich edycjach wygrywały dwie drużyny GKS Tychy (2015, 2018, 2019) i Comarch Cracovia (2014, 2016, 2017).

GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)

Bramki: 1:0 - Alex Szczechura (20), 1:1 - Łukasz Nalewajka (25), 1:2 - Maciej Urbanowicz (28), 2:2 - Bartłomiej Jeziorski (28), 2:3 - Radosław Nalewajka (34).