Zwycięstwo na koniec

W spotkaniu kończącym sezon w Gdańsku Energa Stoczniowiec pokonała TKH TKE Toruń 4:2. Początek meczu nie należał do najciekawszych, jednak pojedynek ten się rozkręcał i pod koniec kibice zobaczyli ciekawy hokej.

Michał Gałęzewski

Pierwsza tercja nie należała do porywających. Najgroźniejsze akcje przeprowadzili Mikołaj Łopuski i Jarosław Rzeszutko, lecz nie zagroziły one w większym stopniu bramce Michała Plaskiewicza, który pierwszy raz miał spore tarapaty w 24. minucie, kiedy przy akcji Milana Furo wyszedł daleko przed bramkę, jednak stranieri gdańszczan nie trafił w pustą bramkę. Minutę później pierwszą groźną akcję stworzyli zawodnicy TKH. Po podaniu Mariusza Jastrzębskiego pod bramkę wszedł Arkadiusz Marmurowicz i z łatwością pokonał Przemysława Odrobnego.

Gdańszczanie wyrównali 10 minut później. Podczas gry w przewadze z niebieskiej linii krążek uderzył Maciej Urbanowicz i pokonał Plaskiewicza. Torunianie łapali kolejne kary i wykorzystali to podopieczni Henryka Zabrockiego. Minutę po bramce Urbanowicza podczas podwójnej przewagi na prowadzenie Stoczniowca po zespołowej akcji wyprowadził Mateusz Rompkowski. W 43. minucie mógł byś remis, jednak sędzia nie uznał bramki torunian sygnalizując spalony w polu bramkowym.

W drugiej części trzeciej tercji torunianie znów zaczęli łapać kary. Wykorzystali to Jarosław Rzeszutko, który bardzo dobrze się ustawił i w 55. minucie strzelił bramkę na 3:1, a także Artur Kostecki, minutę później wykorzystujący sytuację sam na sam, podwyższając tym samym wynik na 4:1.

W 56. minucie z bramki zszedł Odrobny i szkoleniowcy Stoczniowca dali zadebiutować młodemu Tomaszowi Rasmusowi, który nie ustrzegł się jednak błędu i w 59. minucie pokonał go Jacek Dzięgiel, ustalający wynik na 4:2. Ostatni mecz przyciągnął na trybuny około 500-osobową grupę kibiców, którzy uczestniczyli w konkursach organizowanych przez klub. W hali zawisł również transparent www.13kwietnia.pl, który wywiesili promujący swój wyjazd na mecz do Bydgoszczy kibice Wybrzeża Gdańsk, co jeszcze raz potwierdziło dobre stosunki pomiędzy wszystkimi gdańskimi kibicami, którzy w potrzebie zawsze się wspierają.

Energa Stoczniowiec Gdańsk - TKH TKE Toruń 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
0:1 - Arkadiusz Marmurowicz (Mariusz Jastrzębski, Bartłomiej Dąbkowski) 25?
1:1 - Maciej Urbanowicz (Mateusz Rompkowski) 35? PP
2:1 - Mateusz Rompkowski (Maciej Urbanowicz) 37? PP2
3:1 - Jarosław Rzeszutko (Mikołaj Łopuski, Michał Smeja) 55? PP2
4:1 - Artur Kostecki (Milan Furo) 56? PP
4:2 - Jacek Dzięgiel (Arkadiusz Marmurowicz, Rafał Cychowski) 59?

Energa Stoczniowiec: Odrobny (56? Rasmus) - Rompkowski (2), Skrzypkowski (2), Furo, Urbanowicz, Kostecki (2) - Smeja, Bigos (2), Łopuski, Rzeszutko, Jankowski - Benasiewicz, Pospisil (2), Sowiński, Poziomkowski (2), Młynarczyk.

TKH TKE: Plaskiewicz (Ciesielski, nie grał) - Dąbkowski, Koszarek, Bomastek, Musil, Dołęga (2) - Chrzanowski, Cychowski, Jastrzębski, Dzięgiel (2), Marmurowicz (2) - Fraszko (2), Koseda (2), Chyliński, Kuchnicki (4), Wieczorek.

Kary: Energa Stoczniowiec - 12 min, TKH TKE - 14 min.