Hokejowe Mistrzostwa Świata III Dywizji: Grecja - RPA 1:5

W meczu otwarcia Mistrzostw Świata III Dywizji rozgrywanych w Luksemburgu, Republika Południowej Afryki pokonała Grecję 5:1. Co ciekawe hokeiści z Afryki strzelili dwie bramki w osłabieniu. Jednym z sędziów tego meczu był Polak, Tomasz Przyborowski.

Michał Gałęzewski

Pierwsza bramka padła już w trzeciej minucie. Po podaniu Davida Watsona, Jared Joyce pokonał Ntalimpora Ploutsisa. W pierwszej tercji Grecy trzykrotnie siadali na ławce kar, na trzy sekundy przed ostatnią karą Carel Esterhuizen podwyższył na 2:0 ustalając tym samym wynik po pierwszej tercji.

W drugiej tercji zawodnicy z Afryki mieli aż sześć kar, jednak Grecy, którzy do III Dywizji awansowali po zwycięstwie w turnieju kwalifikacyjnym w Sarajewie nie potrafili tego wykorzystać. Dopiero na początku ostatniej części gry podczas podwójnej przewagi Dimitrios Kalyvas pokonał Garyego Bocka, a Grecja zbliżyła się do RPA na jedną bramkę! Później jednak do głosu doszli zawodnicy z RPA, strzelając trzy bramki w ostatnich 5 minutach spotkania i ustalając wynik meczu na 5:1.

1:5 - David Watson 59'

Grecja: Ploutsis (Fiotakis) - Papadopoulos, Iatridis, G.Kalyvas, D.Kalyvas, Valsamas-Rallis - Kesidis, Ziakas, Apostolidis, Tilios, Koufis - Chatzigiannis, Lempesis, Lambridis, Giatagantzidis, Pachos - Kaminis, Efkarpidis, Souras.

RPA: G.Bock (A.Bock) - Marsh, Habib, Valadas, Lyon, Woolf - Graf, Edge, Giot, Esterhuizen, Miller - Birrell, Watson, Marais, Fraquet, Joyce.

Kary: Grecja - 8, RPA - 18.

Strzały: Grecja - 37, RPA - 58.

Sędziowie: Jacob Grumsen (Dania), Tomasz Przyborowski (Polska), Eric de Witte (Holandia).