Koreańczycy pokonali gospodarzy

W meczu dwóch reprezentacji, które wygrały swoje poniedziałkowe mecze Korea Północna pokonała Luksemburg 2:1 i tym samym zbliżyła się do zwycięstwa w turnieju rozgrywanym w Kockelscheuer.

Michał Gałęzewski

Wszystkie bramki padły dopiero w ostatniej tercji. Szczególną zasługę miał w tym bramkarz Luksemburga, Philippe Lepage, który na 54 strzały wpuścił tylko dwie bramki. Koreańczycy wyszli na prowadzenie w 46. minucie, kiedy to sposób na bramkarza Luksemburga znalazł Mun Chol. Niemal dokładnie 10 minut później wyrównał Francois Schons, jednak gospodarzom turnieju nie udało się doprowadzić do drugiej dogrywki, w 58. minucie bramkę strzelił Kim Kwang Hyok i mecz zakońćzył się zwycięstwem Korei Północnej.

Korea Północna - Luksemburg 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
1:0 - Mun Chol (Ri Se Gwang) 46'
1:1 - Francois Schons (Robert Beran) 55' PP
2:1 - Kim Kwang Hyok (Ri Kum Song, Kim Chang Min) 58' PP

Korea Północna: Pak Kun Hyok (Pae Myong Nam) - Kim Jin Hyok, Ri Pong Il, Ri Chol Min, Song Chung Song, Kim Kyong Il - Ri Sun Il, Ri Se Gwang, Mun Chol, Jang Myong Jin, Jong Song Il - Ku Song Min, Ju Sung Hyok, Ri Kum Song, Kim Chang Min, Kim Kwang Hyok - Kim Chol Bom.

Luksemburg: M.Welter (Lepage) - Houdremont, B.Welter, Beran, R.Scheier, J.Holtzem - Milano, G.Scheier, Wambach, Schons, T.Holtzem - Funk, Springer, Schon, Strasser, Desseouroux - Linster, Back, Minden.

Kary: Korea Północna - 14 minut, Luksemburg - 26 minut.

Strzały: Korea Północna - 54, Luksemburg - 20.