Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

"Widać rubel nie stracił na wartości". Oburzenie w sieci po decyzji MKOl-u ws. Rosji

MKOl we wtorek wydał zalecenie pozwalające na starty rosyjskich i białoruskich sportowców na arenie międzynarodowej. Na Twitterze zrobiło się gorąco!

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Thomas Bach Getty Images / Laurence Griffiths / Na zdjęciu: Thomas Bach
"Komitet Wykonawczy Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego wydał zalecenie o pozwoleniu na starty Rosjanom i Białorusinom w sportach indywidualnych pod neutralną flagą" - poinformowały światowe władze olimpijskie w specjalnym komunikacie (więcej TUTAJ).

Decyzja MKOl-u oznacza, że reprezentanci państwa-agresora będą mogli startować (po spełnieniu pewnych warunków) w zawodach międzynarodowych, pomimo trwającej od 24 lutego 2022 r. inwazji zbrojnej Rosji w Ukrainie.

To również milowy krok zrobiony w kierunku dopuszczenia rosyjskiego i białoruskiego sportu na Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024.

"Thomas Bach jest zwolennikiem startu Rosjan i Białorusinów podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu. Widać rubel nie stracił na wartości, skoro jest taki optymizm. Cała idea olimpijska byłaby o kant tyłka potłuc, gdyby reszta poszła za Bachem" - napisał na Twitterze Piotr Jagiełło (TVP Sport).

Udziału Rosjan w IO w Paryżu nie wyobraża sobie też Paweł Czechowski (Interia).

"Bach ośmiesza się ostatecznie i ośmiesza cały MKOl" - podkreślił dziennikarz na portalu społecznościowym.

"Skandal!" - skwitował Dominik Panek.

"Z medalami ruszą do Putina i Łukaszenki, a na trybunach zobaczymy niejedno 'Z', tak jak na tenisie. Prezent MKOl dla maszyny propagandowej" - skomentował Sebastian Chabiniak (Eleven Sports).

"Jest jeden sposób, by ci sportowcy nie startowali w żadnych ważnych imprezach - UE w ramach sankcji nakłada zakaz startów Rosjan i Białorusinów w imprezach na jej terenie. I już - igrzyska bez nich. Tyle że w UE chyba jednak brak takiej odwagi..." - to z kolei tweet Łukasza Konstantego (sportowy24.pl).

"Po dzisiejszej decyzji MKOl czekam już na podobne gesty, jak te m.in. Klimowa. Bo będzie ich pełno..." - zapowiedział Karol Górka (sport.pl).

"Poniższe rekomendacje nie dotyczą igrzysk w Paryżu i Mediolanie! Decyzja w tej kwestii ma zapaść później. MKOl ma monitorować, jaki efekt stosowanie tych rekomendacji przyniesie w imprezach organizowanych w poszczególnych dyscyplinach" - podsumował Wojciech Nowakowski.

Zobacz:
Naprawdę to powiedział. Thomas Bach idzie w zaparte ws. sportowców z Rosji i Białorusi

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×