Furtka dla Rosji i Białorusi przed igrzyskami

Międzynarodowa Federacja Hokeja nie wyklucza scenariusza, w którym reprezentacje Rosji i Białorusi wezmą udział w IO 2026. Kwalifikacje rozpoczną się już wkrótce.

Rafał Szymański
Rafał Szymański
Na zdjęciu rosyjscy hokeiści Getty Images / SOPA Images / Na zdjęciu rosyjscy hokeiści
Po rozpoczęciu agresji wojsk na terytorium Ukrainy zarówno Rosjanie, jak i Białorusini. zostali wykluczeni z rozgrywek międzynarodowych. Niewiele wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie miało się to zmienić.

Niemniej jednak przecinek Międzynarodowa Federacja Hokeja (IIHF) uwzględniła reprezentacje Rosji i Białorusi w rozpisce kwalifikacji olimpijskich. Dodano przy nich adnotację, że swoje miejsca zajmą tylko wtedy, jeśli wcześniej otrzymają zielone światło na występy pod własnymi flagami.

Białoruś przystąpiłaby do zmagań eliminacyjnych zimowych IO 2026 dopiero w sierpniu przyszłego roku, kiedy zaplanowana jest ostatnia runda. Rosja wciąż zajmuje czołowe miejsce w światowym rankingu, w związku z czym bezpośrednio awansowałaby do fazy grupowej.

Reprezentacja Polski weźmie udział w trzeciej rundzie kwalifikacji olimpijskich. Na ten moment pewne jest, że w lutym Biało-Czerwoni zmierzą się z Koreą Południową oraz Ukrainą. Czwarty zespół, który zagra w grupie J, zostanie wyłoniony w poprzednim etapie rozgrywek.

ZOBACZ WIDEO: Medalistka olimpijska zachwyca w ciąży. Co za kreacja!

Czytaj więcej:
Samobójstwo słowackiego hokeisty i trenera. Polscy kibice go pamiętają
Łyżwa podcięła mu gardło. Jest oświadczenie policji ws. śmierci Johnsona

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×