Wyłamali się po decyzji MKOl-u. W tej dyscyplinie nie wystartuje żaden Rosjanin

Decyzja MKOl o dopuszczeniu rosyjskich i białoruskich sportowców do startów w IO 2024 wywołała burzę w sportowym środowisku. Z decyzją stanowczo nie zgadza się m.in. szef Międzynarodowej Federacji Lekkiej Atletyki - Sebastian Coe.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Sebastian Coe Getty Images / Christian Petersen / Na zdjęciu: Sebastian Coe
Sebastian Coe jest jednym z tych, którzy pozostają nieugięci w swoich decyzjach. Szef Światowej Lekkoatletyki był oburzony tym, co zrobił MKOl i jednocześnie zapowiedział też, że jego stanowisko ws. zawodników z Rosji i Białorusi się nie zmienia.

Przypomnijmy, że Międzynarodowy Komitet Olimpijski ogłosił w piątek, że sportowcy z wyżej wymienionych krajów mogą wystartować w igrzyskach olimpijskich w Paryżu i ustalił również sześć zasad, których muszą przestrzegać.

Sportowcy z krajów agresorów w IO 2024 wystąpią jako "AIN", czyli indywidualni neutralni sportowcy (---> WIĘCEJ TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: w Polsce odwołują mecze. A w Rosji? Spójrzcie sami

Co na to przewodniczący IAAF? Sebastian Coe wszystkim sportowcom z rosyjskim czy białoruskim paszportem, chcących startować w konkurencjach lekkoatletycznych mówi stanowcze "nie".

- Mamy stałe stanowisko, które się nie zmienia. Uważam, że federacje międzynarodowe powinny podejmować decyzje, które ich zdaniem leżą w najlepszym interesie ich sportu. To właśnie uczyniła nasza rada - przekazał Coe, cytowany przez "L'Equipe".

- W Paryżu możesz zobaczyć rosyjskich i białoruskich sportowców, ale w lekkoatletyce tak nie będzie. Jest to stanowisko, które już się nie zmieni i które zostało przyjęte przez naszych członków niemal jednomyślnie. Podjęliśmy wspólną decyzję i tak powinno być zawsze - zdradził w rozmowie z francuskim dziennikiem.

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu odbędą się w dniach 26 lipca - 11 sierpnia 2024 roku.

Czytaj także:
Rosjanie już wykorzystują decyzję MKOl. "Zdrowy rozsądek"
"Zignorują MKOl". Ukraiński działacz mocno o decyzji w sprawie Rosjan i Białorusinów

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×