Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

PKN Orlen podjął ważną decyzję ws współpracy z PKOl

PKN Orlen pozostanie sponsorem strategicznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej przez kolejne cztery lata. Współpraca potrwa przynajmniej do 2024 roku.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Na zdjęciu od prawej Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu od prawej Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen
"PKN Orlen jest strategicznym sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, zapewniając olimpijczykom długofalowe i stabilne wsparcie finansowe. Decyzja o przedłużeniu współpracy sprawi, że koncern będzie współpracował z PKOl przynajmniej do kolejnych letnich igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku" - czytamy w specjalnym oświadczeniu, jakie wydał PKN Orlen.

Żadna ze stron nie zdradziła na jaką kwotę opiera nowa umowa. Jedno jest jednak pewne - Polski Komitet Olimpijski i PKN Orlen są zadowoleni z tej współpracy.

- W ciągu ostatnich trzech lat zaangażowanie PKN Orlen we wsparcie polskich sportowców zwiększyło się o 100 procent - przyznał Daniel Obajtek, prezes Zarządu PKN Orlen. Ten zwrócił uwagę na to, że pomimo pandemii koncern nie zrezygnował ze wspierania związków sportowych, klubów i poszczególnych zawodników.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: niesamowity efekt. Zobacz, co się stało z wylanym wrzątkiem przez siatkarza

Teraz przyszło przedłużenie kolejnej ważnej współpracy. - Mam satysfakcję, że przez następne cztery lata PKN Orlen pozostanie Sponsorem Strategicznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej - dodał Obajtek.

- PKN Orlen ma ogromny wkład w każdy olimpijski medal, budowanie narodowej dumy i wspólnoty oraz szerzenie olimpijskich wartości. Jestem przekonany, że nasza wieloaspektowa współpraca przyniesie korzyści obu stronom i razem budujemy siłę polskiego sportu - skomentował umowę Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Wsparcie finansowe koncernu sprawi, że polscy olimpijczycy zyskują duży komfort jeżeli chodzi o przygotowania i sam udział w Igrzyskach Olimpijskich, które mają rozpocząć się 23 lipca w Tokio.

Zobacz także:
Polskie gwiazdy na ORLEN Cup. Lekkoatleci z optymizmem

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×