KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kolejne plany organizatorów igrzysk w Tokio storpedowane. Teraz muszą się tłumaczyć

W przyszłym tygodniu Tokio miał wizytować Thomas Bach. Szef Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego nie poleci jednak do Japonii. Organizatorzy igrzysk olimpijskich wytłumaczyli dlaczego.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Thomas Bach Getty Images / Richard Juilliart - UEFA / Na zdjęciu: Thomas Bach

Pandemia koronawirusa mocno utrudnia przygotowanie i przeprowadzenie igrzysk olimpijskich w Tokio. W 2020 roku największą sportową imprezę na świecie trzeba było w ogóle odwołać. Została przełożona na ten rok i ma odbyć się od 23 lipca do 8 sierpnia.

Tyle tylko, że pandemia nie daje o sobie zapomnieć. Japonia zmaga się z kolejną falą koronawirusa. Średnia tygodniowa zakażeń wynosi ponad 5 tys. przypadków, podczas gdy półtora miesiąca temu nieznacznie przekraczała 1 tys. nowych zakażeń. W Tokio wprowadzono stan wyjątkowy. 

Mimo to organizatorzy igrzysk przekonują, że tym razem zawody odbędą się zgodnie z planem. Nie zmienia to jednak faktu, że co chwila organizatorzy mają kolejne trudności. I tak tym razem Japończycy odwołali zaplanowaną na przyszły tydzień wizytację Thomasa Bacha.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Kasia Dziurska wróciła z wakacji. Od razu do pracy

Szef Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego miał na żywo zobaczyć, jak wyglądają ostatnie przygotowania Japonii do igrzysk, spotkać się z premierem kraju i wziąć udział w sztafecie z olimpijskim ogniem. Organizatorzy nie chcieli jednak ryzykować zakażenia Bacha i ze względu na stan wyjątkowy odwołali wizytę Niemca - czytamy w internetowym wydaniu "Daily Mail". 

Kiedy zatem Bach przyleci do Japonii? Według angielskich dziennikarzy na pewno nie będzie w stolicy Japonii do końca maja.

Czytaj także:
Ważna decyzja Marcina Lewandowskiego. Na krótko przed igrzyskami
Ależ to będzie organizacyjne wyzwanie! Wiemy, co z testami podczas igrzysk

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Igrzyska olimpijskie powinny odbyć się w tym roku w Japonii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×