KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Tokio 2020. Rośnie napięcie w Japonii. Ludzie wyrazili swój sprzeciw wobec igrzysk olimpijskich

Japończycy mają ogromne obawy przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio. Wymowna jest liczba podpisów pod petycją o odwołanie imprezy.
Robert Czykiel
Robert Czykiel
Mieszkaniec Tokio W tle logo igrzysk olimpijskich Getty Images / James Matsumoto/SOPA Images/LightRocket / Mieszkaniec Tokio. W tle logo igrzysk olimpijskich

23 lipca mają się rozpocząć letnie igrzyska olimpijskie. Gospodarzem będzie Tokio, a impreza miała się odbyć rok temu, ale odwołano ją z powodu pandemii koronawirusa. Czy teraz grozi nam powtórka? Niczego nie można wykluczyć.

Wszystko przez strach Japończyków. Ludzie boją się, że przyjazd sportowców z całego świata sprawi, że w ich kraju COVID-19 jeszcze bardziej się rozprzestrzeni. Obawy są coraz większe, bo w ostatnich tygodniach rośnie liczba nowych zakażeń.

Reuters informuje, że Kenji Utsunomiya zorganizował petycję ws. odwołania IO w Tokio. Jego kampania "Stop Tokyo Olympics" spotkała się z dużym zainteresowaniem. Po dziewięciu dniach petycję podpisało ponad 350 tys. ludzi.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: amatorzy mieli skakać do wody. Brutalne zderzenie z rzeczywistością!

- Z powodu pandemii koronawirusa IO powinny się odbyć wyłącznie w momencie, kiedy Japonia będzie w pełni gotowa powitać sportowców. Nie jesteśmy w takiej sytuacji i dlatego impreza powinna zostać odwołana. Cenne zasoby medyczne naszego kraju przecież zostaną skierowane na igrzyska, gdy się odbędą - mówi Utsunomiya.

Petycja została przekazana przewodniczącej komitetu olimpijskiego, która jest także gubernatorką Tokio. Yuriko Koike jednak na razie nie bierze pod uwagę odwołania IO. Naciski jednak są coraz większe, więc wszystkiego można się spodziewać.

"Skandal!". Tak Japończycy chcą dbać o bezpieczeństwo. To zakrawa o kpinę >>

Tokio 2020. Lekkoatleci odwołują obóz treningowy w Japonii. Z troski o bezpieczeństwo >>

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
 • leszekR Zgłoś komentarz
  Od nawału informacji w sprawie IO można zwariować.....Najpierw za wszelką cenę Japończycy chcieli żeby się odbyły, bo każdy rok zwłoki to 1mld dol strat. teraz z kolei gadanie że
  Czytaj całość
  budzą niepokój.....Może przekażmy Igrzyska innym krajom które temu podołają, a nie będą wymyślać coraz to nowe problemy.......
  • yes Zgłoś komentarz
   Nawet samo czekanie na IO kosztuje duże pieniądze. Organizatorzy są w pogotowiu, czekają areny sportowe i całe osobowe i materiałowe otoczenie imprezy. Zbliża się termin ostatecznego
   Czytaj całość
   podjęcia decyzji, TAK lub NIE - trzeciej ścieżki nie ma. Do ewentualnego startu zostało (około) 70 dni...
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×