KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Większe restrykcje niż w Tokio. Niezaszczepieni będą mieli problem podczas ZIO w Pekinie

Do igrzysk olimpijskich w Pekinie pozostały już tylko cztery miesiące. Już teraz wiadomo, że w czasach pandemii koronawirusa będzie to bardziej restrykcyjna impreza od IO w Tokio.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Kibice podczas igrzysk olimoijskich Getty Images / Ezra Shaw / Kibice podczas igrzysk olimoijskich
XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbędą się w Pekinie w dniach 4-20 lutego 2022 r. Wszystko wskazuje na to, że podczas święta sportu w Chinach będę obowiązywać większe restrykcje covidowe niż w trakcie IO Tokio - podała BBC.

Na arenach olimpijskich wprawdzie mają pojawić się kibice, ale mowa wyłącznie o osobach mieszkających w Chinach kontynentalnych. Jak dotąd nie ma zaleceń dotyczących ewentualnych limitów zapełnienia trybun i wymagania szczepień przeciwko COVID-19.

Wiadomo za to, że niezaszczepionych sportowców będzie czekać aż 21-dniowa kwarantanna po przylocie do Państwa Środka. Zaszczepieni będą zwolnieni z tego obowiązku, ale od razu wejdą w tzw. "zamknięty system zarządzania". Dodatkowo, wszystkie osoby przebywające w tzw. "bańce" - również zaszczepione - będą poddawane codziennym testom.

ZOBACZ WIDEO: Orlen z ofertami w F1. "Dla wielu teamów jesteśmy atrakcyjni"
Jedyną możliwą formą przemieszczania się z wioski olimpijskiej do aren sportowych i z powrotem ma być specjalnie przygotowany przez organizatorów ZIO system transportowy.

- Od momentu wejścia do "bańki" do opuszczenia Chin będziemy rygorystycznie egzekwować politykę zarządzania w zamkniętej pętli. Wszyscy uczestniczy igrzysk będą mogli brać udział w czynnościach związanych z ich pracą, zawodami oraz treningami. Inne aktywności będą niedozwolone - ogłosił Huang Chun, szef zapobiegania i kontroli epidemii w komitecie organizacyjnym.

Szczegółowe regulacje postępowania dla uczestników igrzysk będą znane pod koniec października i potem w grudniu. MKOl zapowiedział już publikację "Playbooka" z restrykcjami dla olimpijczyków.

Zobacz:
Klub Piątka wprowadził nowe zasady. Niezaszczepieni piłkarze mają problem
Gwiazdor NBA zmienił zdanie. Zdecydował się zaszczepić

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×