KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Klub Piątka wprowadził nowe zasady. Niezaszczepieni piłkarze mają problem

Według dyrektora sportowego Frediego Bobicia, Hertha Berlin osiągnęła wskaźnik szczepień przeciwko COVID-19 przekraczający 90 procent. Niezaszczepieni muszą teraz płacić za testy.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
piłkarze Herthy Berlin Getty Images / Joosep Martinson / Na zdjęciu: piłkarze Herthy Berlin
W Hercie Berlin ponad 90 procent piłkarzy jest zaszczepionych na COVID-19. Informację potwierdził w rozmowie z Agencją DPA - wcześniej pisały o tym "Bild" i "B.Z." - dyrektor sportowy berlińskiego klubu, 49-letni Fredi Bobić.

- Mamy wskaźnik szczepień przeciwko COVID-19 na poziomie ponad 90 procent. I to bez jakiegokolwiek przymusu, ale z przekonania graczy o konieczności szczepienia się - podkreślił były niemiecki piłkarz pochodzenia chorwacko-słoweńskiego.

Bobić dodał, że grupa niezaszczepionych zawodników musi teraz płacić za testy z własnej kieszeni. To dla nich problem, ponieważ w Hercie, która w ubiegłym sezonie miała duże ogniska koronawirusa, testuje się pracowników praktycznie codziennie.

- Ci, którzy nie są zaszczepieni przeciwko koronawirusowi, muszą teraz sami zapłacić za niezbędne badania. Obecnie obowiązująca koncepcja DFL (Niemieckiej Ligi Piłki Nożnej) przewiduje dwa testy PCR tygodniowo. My wymagamy wykonywania sześciu badań w tygodniu - podsumował dyrektor klubu, w którym od połowy sezonu 2019/20 występuje Krzysztof Piątek.

Zobacz:
Czekał na to 5 miesięcy! Zobacz gola Krzysztofa Piątka (wideo)
"Musimy być ostrożni". Co dalej z Krzysztofem Piątkiem?

ZOBACZ WIDEO: Polski Związek Piłki Nożnej z nowymi pomysłami? "Przedstawimy je panu premierowi"


Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie
Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
 • Pol 3900 Zgłoś komentarz
  Przepis na udaną pandemię : 1. Znajdź chorobę, na którą co roku chorują miliony ludzi na całym świecie. 2. Przypisz objawy tej choroby nowej pandemii, żeby ludzie chorując na to co
  Czytaj całość
  zawsze myśleli, że to coś nowego. 3. Wmów ludziom, że roznoszą epidemię nawet jak nie chorują. 4. Rozpętaj histerię wśród społeczeństwa wykorzystując do tego media. Przekazuj na okrągło komunikaty o ilości potwierdzonych zakażeń i liczbie zgonów. 5. Zmuś ludzi żeby na co dzień widzieli coś co kojarzy się z pandemią, np. maseczki. 6. Zastrasz ludzi wysokimi grzywnami i restrykcjami w przypadku nie stosowania się do poleceń władz. 7. Wmów ludziom, że stosując się do ograniczeń zachowują się odpowiedzialnie i dbają o innych. 8 .Wykorzystaj celebrytów do uwiarygodnienia epidemii. Od czasu do czasu jakiś celebryta powinien publicznie ogłosić, że został zarażony... / zaszczepiony . 9. Zniszcz relacje międzyludzkie. Niech ludzie traktują siebie jak potencjalne źródło zagrożenia. 10. Uzależnij dostęp do podstawowych dóbr (zakupy, podróże komunikacją miejską, dostęp do lekarza) od poddania się restrykcjom. 11. Opracuj testy, które wykrywają chorobę niezależnie od jakichkolwiek objawów lub ich braku. 12. Nieustannie podkreślaj że z niczym takim jeszcze nie mieliśmy do czynienia, więc każdy musi cały czas czuć się zagrożony i nikt nie jest bezpieczny.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×