KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Sto dni do startu igrzysk w Pekinie. O takie medale powalczą sportowcy

Na 100 dni przed startem zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie pokazano medale, o jakie walczyć będą sportowcy. Nazwane są one "tong xin", co oznacza "razem jako jedność", co ma być hasłem przewodnim imprezy.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
medale zimowych igrzysk olimpijskich Pekin 2022 Materiały prasowe / olympics.com / Na zdjęciu: medale zimowych igrzysk olimpijskich Pekin 2022
Do startu igrzysk olimpijskich w Pekinie pozostało już tylko 100 dni. Organizatorzy są na finiszu przygotowań i robią wszystko, by zimowe igrzyska zakończyły się sukcesem na wielu płaszczyznach. Na "studniówkę" przed ceremonią otwarcia zaprezentowano medale, o jakie walczyć będą sportowcy.

Pekiński komitet organizacyjny wyjaśnił, że medalom towarzyszy hasło "tong xin", co oznacza "razem jako jedność". Składają się one z pięciu pierścieni. Projekt jest oparty na starożytnych chińskich wisiorkach z jadeitem.

Pierścienie reprezentują ducha olimpijskiego, co ma za zadanie zjednoczyć ludzi na całym świecie. Kształt złotych, srebrnych i brązowych medali jest prosty i klasyczny. Przypomina medale z letnich igrzysk z 2008 roku. Podkreśla też, że Pekin jest pierwszym miastem, w którym odbędą się zarówno letnie, jak i zimowe igrzyska.

Pięć pierścieni olimpijskich jest wygrawerowanych pośrodku medalu. Wokół nich zamieszczono napis "XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022". Otoczono je wzorami lodu, śniegu i chmur. Znalazło się miejsce także dla emblematu igrzysk.

Igrzyska olimpijskie w Pekinie rozpoczną się 4 lutego i potrwają do 20 lutego 2022 roku.

Czytaj także:
Gorąco ws. biletów na skoki dla zaszczepionych. Jest komentarz Adama Małysza
"A tu cię zaskoczę...". Kamil Stoch szykuje niespodziankę na Puchar Świata

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Co za gol w Polsce! Można oglądać godzinami
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×