KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Skład Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej na XXIV ZIO Pekin 2022

Zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego zatwierdził skład Polskiej Reprezentacji
Olimpijskiej, która wystartuje w XXIV Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Pekin 2022
w dniach 4-20 lutego.

AB
Skład Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej na XXIV ZIO Pekin 2022 Materiały prasowe / Skład Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej na XXIV ZIO Pekin 2022

Reprezentacja Polski na XXIV ZIO Pekin 2022 liczy57 zawodników oraz 71 osób współpracujących.

Skład Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej

"Z wielką radością przedstawiam Polską Reprezentację Olimpijską na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022. Na tę imprezę zwrócona będzie uwaga całego świata. Każde igrzyska olimpijskie budzą powszechne zainteresowanie, a poszczególne kraje stają się w tym czasie wielkimi strefami kibiców. Na olimpijskich arenach występują reprezentanci kraju, najlepsi z najlepszych, a więc przedstawiciele ich wszystkich. Reprezentacja Olimpijska to duma!" – powiedział Andrzej Kraśnicki, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

"Zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego powołał do olimpijskiej reprezentacji naszych najlepszych obecnie zawodników dyscyplin zimowych. Jak zawsze są w ich gronie zarówno sportowcy bardzo doświadczeni, mający już za sobą po trzy, a nawet cztery olimpijskie występy, jak i debiutanci, którzy w Chinach przejdą dopiero olimpijski chrzest i staną się olimpijczykami, a ten tytuł będzie z nimi już na zawsze. Za wszystkich trzymamy mocno kciuki" – dodał Andrzej Kraśnicki, który jest także Przewodniczącym Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej na XXIV ZIO w Pekinie.

Olimpijska Reprezentacja Polski Pekin 2022 liczy 57 zawodników oraz 71 osób współpracujących (w tym sztaby szkoleniowe i medyczne, członkowie misji, oficerowie covidowi). Reprezentację stanowi 30 kobiet i 27 mężczyzn, którzy reprezentują 5 Polskich Związków Sportowych. Wszystkie te osoby są już zatwierdzone uchwałami Zarządów Polskich Związków Sportowych.

„Biało-czerwoni” w Chinach wystartują w biathlonie, łyżwiarstwie figurowym, łyżwiarstwie szybkim – tor długi, short tracku, biegach narciarskich, skokach narciarskich, kombinacji norweskiej, narciarstwie alpejskim, snowboardzie i saneczkarstwie.

Obiekty, na których będzie odbywała się rywalizacja w trakcie XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022 znajdują się 3 strefach: Pekin, Yanqing i Zhangjiakou.

PEKIN – będzie gospodarzem zawodów big air w snowboardzie i narciarstwie dowolnym oraz wszystkich dyscyplin rozgrywanych na lodzie (curling, hokej na lodzie i łyżwiarstwo: figurowe oraz szybkie). Tutaj również odbędzie się ceremonia otwarcia i ceremonia zamknięcia.

YANQING – położone 75 kilometrów na północny zachód od centrum Pekinu – to górzyste przedmieście stolicy Chin, gdzie znajdują się liczne gorące źródła, parki narodowe, ośrodki narciarskie oraz część (Badaling) Wielkiego Muru Chińskiego. Obiekty sportowe w tym obszarze są przygotowane przede wszystkim pod zawody ślizgowe – bobsleje, saneczkarstwo i skeleton, a także narciarstwo alpejskie.

ZHANGJIAKOU – to popularny chiński ośrodek narciarski położony około 180 kilometrów na północny zachód od Pekinu. Na obiektach Zhangjiakou odbędzie się większość zawodów narciarskich i snowboardowych w tym: narciarstwo dowolne, biegi narciarskie, skoki narciarskie, kombinacja norweska i biathlon.

"To będą kolejne igrzyska w rygorze sanitarnym ze względu na pandemię, jednak po doświadczeniach z Tokio podchodzimy do tego spokojniej. Mamy już doświadczenie w poruszaniu się w przygotowanych przez organizatorów procedurach. Ze względu na przygotowane przez organizatorów igrzysk specjalne procedury przelotów do Chin, Polska Reprezentacja Olimpijska, dzięki współpracy z Polskimi Liniami Lotniczymi, uda się do Pekinu czarterami, na które zgodę musiała wyrazić strona chińska. Dodam tylko, że Chińczycy wielokrotnie odmawiali wielu liniom, więc jest to bardzo istotne, że Polacy polecą na igrzyska rodzimymi liniami prosto z Warszawy" – powiedział Adam Krzesiński, Sekretarz Generalny PKOl i Zastępca Przewodniczącego Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Pekin 2022.

XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 rozpoczną się 4 lutego w Pekinie na Stadionie Narodowym „Ptasie Gniazdo”.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Materiał Partnera
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×