Pekin 2022. Niemka liderką na półmetku. Klaudia Domaradzka ze sporą stratą

Niemka Natalie Geisenberger jest najlepsza na półmetku rywalizacji saneczkarek w jedynkach. Klaudia Domaradzka po pierwszym dniu plasuje się na 24. miejscu. We wtorek dokończenie zmagań tej konkurencji.


Dawid Lis
Dawid Lis
Natalie Geisenberger Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Natalie Geisenberger
Po pierwszym ślizgu na igrzyskach olimpijskich w Pekinie na pierwszych czterech pozycjach były aż trzy reprezentantki Niemiec. Liderką była Julia Taubitz, która zaliczyła bardzo dobry ślizg i z czasem 58.345 ustanowiła nowy rekord toru. O 0,057 sekundy wolniejsza była Natalie Geisenberger, a podium zamykała Lisa Schulte. Austriaczka do prowadzącej traciła 0,178 sekundy. Tuż za czołową trójką była kolejna Niemka - Anna Berreiter. Klaudia Domaradzka po pierwszym ślizgu zajmowała 25. miejsce.

W drugiej próbie błędy popełniała Julia Taubitz, przez co na metę dojechała z czasem 1:00.075. Tym samym Niemka spadła w klasyfikacji na 14. miejsce i ma już ponad półtorej sekundy straty do nowej liderki, którą została jej rodaczka. Natalie Geisenberger pojechała równo, w drugim ślizgu była najszybsza i na półmetku rywalizacji prowadzi z czasem 1:56.825. Niezmiennie jednak na dwóch pierwszych pozycjach pozostają Niemki. W czołówce miejsce Taubitz zajęła Anna Berreiter, która traci do Geisenberger 0,208 sek.

Z pozycji na podium spadła Lisa Schulte, która słabiej spisała się w drugim przejeździe i w połowie rywalizacji zajmuje piąte miejsce, ale cały czas może liczyć się w walce o medale. Do ścisłej czołówki natomiast awansowała Tatiana Iwanowa, która po pierwszym ślizgu była piąta, a teraz jest tuż za Niemkami.

Klaudia Domaradzka w swoim drugim przejeździe uzyskała niemal taki sam czas, jak w pierwszym. Cieszy regularność Polki, choć po dwóch ślizgach zajmuje ona 24. miejsce.

Dwa finałowe ślizgi jedynek kobiet zaplanowane są na wtorek. Początek rywalizacji o 12:50 czasu polskiego.

Saneczkarstwo kobiet, wyniki po 2. ślizgu:

Miejsce Zawodniczka Kraj Czas
1. Natalie Geisenberger Niemcy 1:56.825
2. Anna Berreiter Niemcy +0,208 s.
3. Tatiana Iwanowa Rosyjski Komitet Olimpijski +0,591 s.
4. Hannah Prock Austria +0,669 s.
5. Lisa Schulte Austria +0,772 s.
24. Klaudia Domaradzka Polska +2.938 s.

 Czytaj także: Co za konkurs! Takiego podium nikt się nie spodziewał! Agresywna jazda Polki. Jest historyczny wynik!

ZOBACZ WIDEO: Polak dokonał niemożliwego. Mateusz Sochowicz wystartuje na igrzyskach mimo fatalnego wypadku

Czy Polka awansuje do czołowej "20"?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×