Trzy polskie biegaczki odpadły. Sprint nie dla Biało-Czerwonych

We wtorek rozpoczęły się sprinty kobiet na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. W stawce 91 zawodniczek niestety nie poradziły sobie trzy Polki, które nie zmieściły się w czołowej trzydziestce.

MG
Izabela Marcisz PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Izabela Marcisz
Na Zhangjiakou National Cross-Country Skiing Centre wystąpiły trzy reprezentantki Polski, które w specyficznych warunkach, na sztucznym śniegu w Chinach miały spore problemy. Najlepsza z Polek - Izabela Marcisz z czasem 3:25.62 zajęła 39. miejsce.

Nieco gorzej od Marcisz spisała się Monika Skinder, która przybiegła ponad 2 sekundy za Polką i zajęła 42. miejsce. Trzecia z Polek - Weronika Kaleta uplasowała się ostatecznie na 50. pozycji.

Polki nie awansowały do ćwierćfinałów, gdzie zakwalifikowało się 30 najlepszych zawodniczek. Zdecydowanie najlepiej pobiegła Szwedka Jonna Sundling, która z czasem 3:09.02 dobiegła aż 5.80 sekundy przed Amerykanką Rosie Brennan. Na trzeciej pozycji uplasowała się Szwajcarka Nadine Faehndrich.

Biegi ćwierćfinałowe, półfinały i finały zostaną rozegrane jeszcze we wtorek. Bieg o medal zaplanowany jest na godzinę 12:59.