Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Jagna Marczułajtis wprost o wpadce 15-latki. Mówi o frustracji i niepokoju

Kamiła Walijewa zaliczyła dopingową wpadkę, ale mimo to zezwolono jej na kontynuację udziału w igrzyskach olimpijskich Pekin 2022. Do tej sytuacji w programie Wirtualnej Polski "Prosto z igrzysk" odniosła się Jagna Marczułajtis, trzykrotna olimpijka.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Na zdjęciu od lewej: Eteri Tutberidze i Kamila Waliewa PAP/EPA / HOW HWEE YOUNG / Na zdjęciu od lewej: Eteri Tutberidze i Kamila Waliewa
Jagna Marczułajtis uczestniczyła w igrzyskach olimpijskich w Nagano (1998), Salt Lake City (2002) i Turynie (2006). Obecnie zajmuje się polityką, ale wciąż śledzi sportowe wydarzenia.

W programie Wirtualnej Polski "Prosto z igrzysk" odniosła się do bardzo głośnego wątku dotyczącego rosyjskiej zawodniczki Kamiły Walijewej, która zaliczyła dopingową wpadkę.

- To co się stało z Kamiłą Walijewą jest swoistym precedensem, bardzo niepokojącym. W samym MKOL-u widać frustracje i zaniepokojenie, ponieważ to Trybunał Arbitrażowy dopuścił zawodniczkę do startu - podkreśliła Marczułajtis.

Później spostrzegła, że ta sprawa, według niej, dopiero się rozpoczyna. - Sądzę, że finał tej smutnej historii będziemy mieć dopiero po igrzyskach, kiedy tak naprawdę przyjdzie czas na spokojną analizę - dodała.

- Na pewno jest to krzywdzące dla pozostałych zawodników, ponieważ wstrzymane zostały ceremonie medalowe, a startując z zawodniczką podejrzaną o doping, czujemy się gorsi - kontynuowała.

A co z medalem, który Walijewa już wywalczyła? - Na pewno powinna być pobrana i jak najszybciej przebadana świeża próbka. Wtedy można podjąć decyzję, czy nadal jest na dopingu, czy nie - zaznaczyła Marczułajtis.

Zawsze aktualne wiadomości z igrzysk i nie tylko, dostępne non stop i za darmo w przeglądarce HUAWEI: dla użytkowników telefonów HUAWEI https://bit.ly/3KPAzgk Dla użytkowników pozostałych telefonów z systemem Android https://bit.ly/3d0xNoK

Czytaj także:
Pekin 2022. Wielkie emocje w półfinałach
Pekin 2022. Fantastyczny występ Polki. Bohaterka skandalu nie wytrzymała presji

ZOBACZ WIDEO: Dramatyczne wyznanie polskiego olimpijczyka. Powiedział, ile zarabiają sportowcy
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×