Pekin 2022. Znamy brązowych medalistów w curlingu. Amerykanie poza podium

W piątek w curlingu mężczyzn odbył się mecz o brązowy medal igrzysk olimpijskich w Pekinie. W starciu dwóch drużyn z Ameryki Północnej lepsza okazała się Kanada.


Łukasz Iwanek
Łukasz Iwanek
Na zdjęciu (od lewej): Geoff Walker, Brett Gallant, Mark Nichols i Brad Gushue PAP/EPA / JEROME FAVRE / Na zdjęciu (od lewej): Geoff Walker, Brett Gallant, Mark Nichols i Brad Gushue
Reprezentacja Kanady w curlingu wiodła prym od Turynu do Soczi. Zdobyła złote medale w trzech z rzędu igrzyskach olimpijskich. Cztery lata temu w Pjongczangu rywalizację zakończyła dopiero na czwartym miejscu. W piątek w Pekinie Kanada zdobyła brąz po zwycięstwie 8-5 nad USA.

Kanadyjczycy dobrze wykorzystali przywilej ostatniego zagrania w pierwszym endzie i zdobyli dwa punkty. Po trzech partiach prowadzili 3:1, ale w czwartej Amerykanie wyrównali na 3:3.

W końcówce szóstego enda Kanadyjczykom nie powiodła się sztuka podwójnego wybicia. Amerykanie wykorzystali ostatni kamień, wywalczyli dwa punkty i objęli prowadzenie 5:4.

ZOBACZ WIDEO: Historyczny wynik polskich saneczkarzy. "Cieszy nas ładna jazda, czyste przejazdy"

Siódmą partię Brad Gushue wyzerował za sprawą efektownego podwójnego wybicia. Dzięki temu Kanadyjczycy przenieśli prawo do ostatniego zagrania na ósmego enda. W nim mieli szansę nawet na trzy punkty, ale ostatecznie skończyło się na dwóch.

Przed dwoma ostatnimi partiami Kanadyjczycy prowadzili 6:5. W dziewiątym endzie fatalny błąd popełnił John Schuster (złe wybicie i kamień uciekł). Brad Gushue i spółka przejęli go za dwa punkty. Ostatnia partia przelała czarę goryczy Amerykanów. Ułożyła się dla nich bardzo niepomyślnie i ją poddali. Ostateczny wynik to 8-5 dla Kanadyjczyków.

Brad Gushue, Mark Nichols, Brett Gallant, Geoff Walker i rezerwowy Marc Kennedy zdobyli dla Kanady brąz. Reprezentacja USA w składzie John Shuster, Christopher Plys, Matt Hamilton, John Landsteiner i rezerwowy Colin Hufman zajęła czwarte miejsce.

Cztery lata temu w Pjongczangu Amerykanie zdobyli pierwszy w historii swojego kraju złoty medal w curlingu. Wystąpili wówczas w składzie John Shuster, Tyler George, Matt Hamilton, John Landsteiner i Joe Polo.

O złoto zagrają Szwecja i Wielka Brytania. Mecz odbędzie się w sobotę 19 lutego. Początek o godz. 7:50 czasu polskiego.

Mecz o brązowy medal w curlingu mężczyzn:

Kanada - USA 8:5

Skład Kanady: Geoff Walker, Brett Gallant, Mark Nichols i Brad Gushue

Zobacz także:
Nie było przypadku. Dublet Szwajcarów w skicrossie
Finał skicrossu z wielką kontrowersją. Szwedka z upragnionym złotem

Kto zdobędzie złoty medal olimpijski w curlingu mężczyzn?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×