Pekin 2022. Pierwszy taki start Polaków w historii. Poznali rywala w pierwszej rundzie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alexis Boichard/Agence Zoom / Na zdjęciu: Maryna Gąsienica-Daniel podczas rywalizacji w slalomie równoległym
Getty Images / Alexis Boichard/Agence Zoom / Na zdjęciu: Maryna Gąsienica-Daniel podczas rywalizacji w slalomie równoległym
zdjęcie autora artykułu

Zmagania drużynowe zakończą rywalizację w narciarstwie alpejskim podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie. W tej konkurencji zadebiutuje reprezentacja Polski. Wiadomo, z kim Biało-Czerwoni zmierzą się w 1/8 finału.

Rywalizacja drużynowa w narciarstwie alpejskim weszła do programu igrzysk w 2018 roku. Każdy zespół stanowiło czterech zawodników - dwie kobiety oraz dwóch mężczyzn.

W przypadku remisu, o awansie decydowała suma czasów najlepszej zawodniczki i zawodnika. Pierwszymi złotymi medalistami w tej konkurencji zostali Szwajcarzy.

W Pekinie w team evencie zadebiutuje reprezentacja Polski. Awans stał się możliwy, dzięki punktom wywalczonym w Pucharze Świata przez Marynę Gąsienicę-Daniel.

ZOBACZ WIDEO: Dramatyczne wyznanie polskiego olimpijczyka. Powiedział, ile zarabiają sportowcy

Oprócz niej Polskę reprezentować będą jeszcze Magdalena Łuczak, Michał Jasiczek oraz Paweł Pyjas. W 1/8 finału Biało-Czerwoni rywalizować będą z Norwegią. W przypadku wygranej zmierzą się z lepszym w parze Francja - Czechy.

Team event zakończy rywalizację alpejczyków w Pekinie. Zmagania rozpoczną się w sobotę, 19 lutego o godz. 3:00 czasu polskiego.

Czytaj także:W sieci zawrzało. Jego zachowanie zabrało medal PolakowiPiękny wyczyn policjanta-olimpijczyka. Uratował życie niepełnosprawnemu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy reprezentacja Polski awansuje do 1/4 finału?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)