KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Znana wysokość nagrody dla Kubackiego. Ministerstwo wydało oświadczenie

W odpowiedzi na informacje w mediach na temat premii za ZIO Pekin 2022 Ministerstwo Sportu i Turystyki podało oficjalne kwoty.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Dawid Kubacki Getty Images / Maja Hitij / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 przeszły do historii. Biało-Czerwoni wracają do Polski z jednym medalem brązowym, który w konkursie na skoczni normalnej wywalczył Dawid Kubacki.

Ministerstwo Sportu i Turystyki w poniedziałek (21 lutego) w specjalnym komunikacie odpowiedziało na - jak podkreślono - pojawiające się w przestrzeni medialnej nieprawdziwe informacje dotyczące przyznania przez ministerstwo nagród w związku z XXIV ZIO Pekin 2022.

"Zgodnie z § 6 ust. 1 pkt 1 Rozporządzenia nagroda może być przyznana za zajęcie w igrzyskach: a) pierwszego miejsca - w wysokości do 80 500,00 zł, b) drugiego miejsca - w wysokości do 57 500,00 zł, c) trzeciego miejsca - w wysokości do 46 000,00 zł" - napisano w oświadczeniu na stronie gov.pl.

W komunikacie przekazano, że nie przewidziano nagród dla pracowników ministerstwa. "Jednocześnie informujemy, że Ministerstwo Sportu i Turystyki nie przyznało i nie planuje przyznania nagród pracownikom resortu w związku z zakończonymi igrzyskami" - czytamy.

Przypomnijmy, że premie za zdobycie medalu olimpijskiego przygotował też PKOl - 120 000,00 zł za złoto, 80 000,00 zł za srebro i 50 000,00 zł za brąz.

Zobacz:
Raport z Igrzysk. Rządziły szczęście i pech, ale liczyliśmy na więcej. Minister sportu reaguje na wynik
"Zrobili mi to na złość". Zaskakujące słowa Justyny Kowalczyk

ZOBACZ WIDEO: Sporty zimowe nie są domeną Polaków? "Często nie mamy warunków, żeby trenować"


Oglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (21)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×